Jak ustalić początek climaxu

Każda kobieta w swoim życiu przenosi zmiany hormonalne. W młodym wieku – periid dojrzewania płciowego, kiedy dziewczynka robi się dorosłą dziewczyną zewnętrznie, a wewnętrznie – kiedy organizm przedstawicielki płci pięknej staje się przygotowanym do ciąży i urodzenia zdrowych dzieci. W bardziej solidnym wieku hormonalna przebudowa odbywa się w period climaxu – wiekowe zmiany, którym towarzyszy stępienie płodności i menstrualnej funkcji.

Climax zazwyczaj następuje na 52 roku życia. Ale nie warto równać się na ten wiek: czasami można spotkać kobiet, u których climax zaczął się w 35 i w 40 lat – w te lata on nazywa się wczesny.

Ogólnie, period climaxu dzieli się na trzy podstawowych etapy:

  1. Przed menopauza – period w życiu kobiety, który przedłuża się do ostatniej miesiączki, zazwyczaj jest to około półtora roku. Spotyka się przed menopauza u pięknej połowy najczęściej po 40 latach. Początkiem tego zjawiska można uważać pierwsze nieregularne miesiączki, koniec przed menopauzy zbiega się z ostatnią miesiączką.
  2. Menopauza – odstęp czasu w ciągu roku, który następuje po przed menopauzą i zaczyna się na następny dzień po ostatniej miesiączki. Zazwyczaj menopauza jest charakterną dla pań w 50-52 lata.
  3. Post menopauza – period, co następuje za rok po ostatniej miesiączce. Funkcja płodności kobiety zatrzymuje się i wszystkie oznaki czasów climaxu znikają.

O podstawowych symptomach periodu klimakterycznego opowiemy dalej.

1

Nieregularna miesiączka

Podstawową oznaką przybliżenia climaxu jest nieregularna miesiączka. Takie może stać się, kiedy kobiecie jeszcze nie ma i 40 lat. W jakimkolwiek przypadku warto zrobić badania i skonsultować się z ginekologiem.

Drogie kobiety, należy zwrócić uwagę, że główną oznaką szybkiej menopauzy jest nie długość dni, w ciągu których spostrzega się krwawienie z macicy, a period między nimi.

Zazwyczaj, odstęp między dwoma miesiączkami w period klimakteryczny powoli się powiększa, a ilość właśnie ekskrecji, naprzeciw, się zmniejsza.

Też jest możliwy wariant ekskrecji krwawnicowej między miesiączkami.Nieregularna miesiączka

2

Pocenie się i przypływy

Nadmierne pocenie się, szczególnie w mocy, też może być oznaką następującego climaxu. Często kobiet martwią przypływy – poczerwienienie twarzy, obszaru szyi i piersi jednocześnie z chłodzeniem i poceniem rąk. Taki stan przechodzi dostatecznie szybko, w ciągu pięciu minut. Z czasem intensywność przypływów zwiększa się i osiągając swego apogeum, znika w period post menopauzy.

Dlatego, żeby uniknąć dyskomfortu w podobnych sytuacjach, kobieta może wziąć zimny prysznic, albo opłukać twarz w zimnej wodzie.
Pocenie się i przypływy

3

Podwyższenie temperatury

Na tle zmian w bilansie hormonalnym często u kobiet podwyższa się temperatura ciała. W całości 75% kobiet, w wiece około 50 lat obserwuje u siebie, kazałoby się, bez powodowe podwyższenie temperatury. Część mózgu, która odpowiada za termoregulacje organizmu, znajduje się pod wpływem hormonu estrogenu, ilość wyprodukowania którego szybko się zmniejsza podczas menopauzy.Podwyższenie temperatury

4

Suchość śluzowej

Jednym z głównych symptomów następującego klimakterycznego periodu jest suchość śluzowej błony pochwy. Nie patrząc na to, że ten problem może martwić pań, jakiegokolwiek wieku, jako konsekwencja przebudowy hormonalnej suchość pochwy dostatecznie często spotyka się u kobiet w period przed menopauzy. Tłumaczy się to tym, że na poziomie hormonów nie wyrabia się niezbędna ilość wilgoci dla sprężystości ścianek genitaliów kobiety.

Z tym problemem jest związane stępienie chęci seksualnej u kobiet, ponieważ przez suchość podczas seksu pojawia się ból i inne nieprzyjemne odczucia.
5

Wahania nastroju i bezsenność

Oczekując nastąpienia menopauzy każdą kobietę martwią myśli o szybkiej starości, i jest to naturalne, że jeszcze tak bardzo młoda mama wpada w pewną depresje, często u niej zmienia się humor, pojawia się ponurość, płaczliwość . Wygenerowana zmartwieniem duszy nerwowość, też jest jednym z symptomów klimakterycznego periodu.

Zmotywowane przytępioną seksualną aktywnością, poceniem się, podwyższenia temperatury, stanu depresji często kobietę zaczyna martwić bezsenność. Stan nerwowy w ciągu dnia i brak emocjonalnego rozładunku zabiera możliwość całkiem się wyspać.Wahania nastroju i bezsenność

W te momenty, kiedy świadomie jesteś najbardziej podatną, warto pamiętać, że climax – nie jest wyrokiem, popatrz na następujący period pod względem nowych możliwości i pozytywnych sytuacji. Jest to całkiem nowy etap twego życia, który należy przyjąć.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.