Jak uwolnić starzenie skóry twarzy: 8 wariantów dla zastosowania

Starzenie skóry, jak i całego mechanizmu ludzkiego – jest to nieunikniony proces. Z czasem możliwości człowieka zniżają się, mechanizm osłabia i ‘’się psuje’’. Wszystkie zmiany wewnętrzne często bardzo wyświetlają się zewnętrznie. Właśnie skóra wyświetla pierwsze etapy starzenia. Staje się ona ospała, mniej elastyczna, cierpi od nie dostatecznej ilości wilgoci. Ten period spotka każdą kobietę. U kogoś oznaki starzenia pojawiają się wcześniej, u kogoś później, u kogoś mniej zauważalne, u kogoś bardziej. Wszystko zależy od sposobu życia. Jeśli kobieta ma szkodliwe przyzwyczajenia, nie ma pojęcia jak prawidłowo odżywiać się, nie prawidłowo dba o skórze, szczególnie w zimną porę, albo w cale nie dba o niej, oczywiście pogorszenia stanu skóry odwiedzi ją o wiele wcześniej, a niż pani, która dba o swoim zdrowiu i piękności.

Jako wynik starzenia: zmarszczki, rozciągnięcie tkanin, osiadłość, pogorszenie koloru i inne.

Ale kobietom w wieku nie warto panikować, ponieważ nowoczesna medycyna i kosmetologia osiągnęła tego poziomu, kiedy prawie wszystkie estetyczne problemy można rozwiązać. Ale jedna, nie jest to powodem zapomnieć o swojej skórze do pojawienia się zmarszczek. Jakikolwiek problem lżej i taniej poprzedzić, odciągnąć czas, a niż rozwiązywać.

W tym artykule rozpatrzymy najbardziej skuteczne metody walki ze starzeniem skóry.

1

Przyczyny starzenia

 1. Dziedziczność;
 2. Pogorszenie metabolizmu źle odbija się na skórze;
 3. Środowisko otaczające;
 4. Działanie promienia ultrafioletowego;
 5. Palenie;
 6. Alkohol;
 7. Branie medykamentów;
 8. Choroby;
 9. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry;
 10. Niejakościowe kosmetyki.

Przyczyny starzenia

2

Maski dla odmłodzenia

Jest to najbardziej rozpowszechniony sposób odmłodzenia twarzy. Kobiety wolą tą metodę, ponieważ wykorzystywać maski nie trudno, przyjemnie.

Maski można przygotować samodzielnie w warunkach domowych, albo kupić w kosmetologicznych sklepach. Ale maski od producentów nie zawsze okażą się dobrej jakości. A dobre i skuteczne środki kosztują nie tanio. Dlatego, sprawdzony wariant – kosmetologiczne środki, przygotowane w warunkach domowych.

Dla przecierania starzejąc się skóry można przygotować samodzielnie ‘’srebrny’’ tonik. Dla tego będziesz potrzebować:

 • Srebrne ozdoby kilka szt
 • Woda 200 ml

Należy umieścić srebrne ozdoby (mogą to być kolczyki, pierścień, cokolwiek) w pojemność z wodą. tym środkiem należy przecierać twarz każdego dnia w ciągu 10 minut. On świetnie oczyszcza i tonizuje. Wszystko dzięki jonom srebra, które nadają zwykłej wodzie właściwości oczyszczające i tonizujące.

Zachowywać tonik należy w chłodnym pomieszczeniu nie dłużej miesiąca.

Maski dla odmłodzenia

Rzymska maska, dla przygotowania której będziesz potrzebować:

 • Podsuszony groszek 2 łyżki
 • Mąka 2 łyżki
 • Mleczna surowica 2 łyżki

Podsuszony groszek dokładne rozetrzeć do masy jednolitej. Potem należy dodać inne składniki. Rozmieszaj.

 1. Dokładnie oczyść twarz;
 2. Nanieś na skórę cienką warstwą;
 3. Wytrzymaj 10-15 minut;
 4. Zmyj za pomocy płatka kosmetycznego, który poprzednio zmocz w wywarze z trawy;
 5. Opłukaj twarz (najpierw ciepłą wodą, zatem chłodną, żeby był kontrast);
 6. Wykorzystuj środek co drugi dzień.

Świetnie oczyszcza skórę i wygładza zmarszczki.

Maski dla odmłodzenia

3

Nici dla liftingu

Jest to jeszcze jedna metoda dla podciągnięcia twarzy bez zabiegów operacyjnych. W kosmetologii ją nazywają ‘’liftingiem nićmi’’.

 • Ten rodzaj odmłodzenia dzisiaj korzysta się dużą popularnością, ponieważ nie potrzebuje poważnego chirurgicznego wtrącania albo zastosowania różnorodnych aparatów.
 • Dla tej procedury wykorzystują specjalne nici (wchłanialne, wolno wchłanialne, nie wchłanialne i mieszane). Nici wyrabiają z różnorodnych materiałów (złoto, platyna i inne).
 • Zaletą takiego liftingu jest to, że po procedurze nie jest potrzebna długotrwała rehabilitacja.
 • Konsekwencji i przeciwwskazania nieznaczące.

Tą procedurę należy robić wtedy, kiedy na twarzy pojawiają się składki, opuszczone części skóry (policzki, brwi), drugi podbródek, bardzo zauważalne zmarszczki.

Zabrania się robić tą procedurę:

 1. Kobietom w ciąży;
 2. Ludziom z złym krzepnięciem krwi;
 3. Chorym na cukrzyce;
 4. Alergikom;
 5. Chorym na raka;
 6. Ludziom z opryszczką;
 7. Chorym na choroby przewlekłe;
 8. Ludziom z zapaleniem skóry.

Procedura przeprowadza się pod miejscowym znieczuleniem, dlatego pacjent nic nie odczuwa. Nici wprowadzają się pod skórę specjalną igłą. Blizn albo śladów nie zostaje się. W taki sposób naciąga się skóra pośladków, brzuchu i szyi. Period rehabilitacji po procedurze minimalny.

Należy tylko kilka dni wykonywać łatwe polecenia lekarza.

Nici dla liftingu

4

Odmłodzenie tlenowe

Wcześniej ten wariant odmłodzenie i oczyszczenia był dostępny tylko w salonach kosmetologicznych. Dzisiaj środki tlenowe może pozwolić sobie każda kobieta.

Wiadomo, że starzenie skóry rozpoczyna się przez pogorszenie wymiany gazowej w komórkach skóry. Zmniejsza się ilość niezbędnej wilgoci, co doprowadza do suchości i starzenia. Jeśli skórę dostatecznie nasycić tlenem, starzenie można poprzedzić. Jak to zrobić? Wystarczy korzystać się środkami tlenowymi: żele, toniki, maski i t.d. Na czym polega ich tajemnica?

Oczywiście, że w prawdziwym wyglądzie tlenem wam się nie uda ‘’pocieszyć’’ skórę. Ale to można zrobić za pomocy kosmetologicznych środków, do składu których wchodzą perfluorowęglowodory albo akwaftem.

Jak tylko te substancje zaczynają wzajemnie działać ze skórą, one zaczynają aktywnie zdobywać tlen z środowiska otaczającego, transportując go do komórek skóry.

Wynik już zauważysz po pierwszym zastosowaniu tego środka. Ale jeśli będziesz korzystać z niego regularnie, odzwierciedlenie w lustrze cię przyjemnie podziwi.

Odmłodzenie tlenowe

Kupić środki tlenowe można w specjalnym sklepie, również przygotować samodzielnie. Dla tego będzie potrzebować:

 • Płatki owsiane 2 łyżki
 • Suche kwiatki stokrotki 1 łyżka
 • Biała glina 1 łyżka
 • Nadtlenek (3%) 10 krop.

Najpierw należy rozmieszać 3 pierwsze składniki. Dodaj trochę ciepłej wody, żeby wyszła gęsta masa. Nadtlenek dodaj na końcu. Wszystko dokładnie rozmieszaj.

Odmłodzenie tlenowe

5

Laserowe odmłodzenie

Przeprowadza się w specjalnych klinikach kosmetologicznych. Procedura nie tania, ale uważa się jedną z najbardziej skutecznych. Wcześniej podciągali i odmładzali skórę twarzy tylko chirurgią plastyczną. Wtrącanie laserowe dzisiaj daje możliwość kobietom z problemową twarzą zapomnieć o chirurgii.

Laserem odnawiają skórę na:

 • Twarzy;
 • Pośladkach;
 • Szyi;
 • Rękach;
 • Brzuchu.

Laserowe odmłodzenie

Zalety tej procedury:

 1. Bez bólowa;
 2. Zajmuje minimum czasu;
 3. Skutki uboczne nie obecne;
 4. Rezultat gwarantowany;
 5. Długotrwały efekt (około 6 lat);
 6. Nieinwazyjny;
 7. Działa na podskórną warstwę, odnawia syntezę kolagenu;
 8. Nie potrzebuje periodu rehabilitacji.
6

Konturowy masaż twarzy

Według opinij kobiet, które miały sprawę ze skórą starzejącą się, wynieśliśmy wniosek, że jeszcze jedna skuteczna metoda – jest to masaż. Ale szczególną uwagę udzielimy masażu według japońskiej metodyki, ponieważ Japończycy znają się na tym.

Specjalne ruchy masowe pomagają podciągnąć kontur twarzy, pozbawiają zmarszczek, usuwają drugi podbródek, odnawiają krążenie krwi i inne problemy, związane ze skórą twarzy i ciała.

Metoda japońskiego masażu skuteczna. Ale tylko tego nie wystarczy. Jeśli chcesz otrzymać zauważalne wyniki pozytywne, odnieś się poważnie do tego pytania. A właśnie, regularnie wykonywaj masaż, przykładając maksimum wysiłku i cierpliwości. Ponieważ Japończycy wyrobili swoją technikę wykonania i mocy naciśnięcia. Jeśli cię interesuje właśnie te pytanie, polecamy przeczytać o specjalnej technice japońskiego masażu w tym artykule.

Japoński masaż twarzy można łączyć z innymi metodami odmłodzenia. Wtedy wynik będzie bardziej skuteczny i osiągniesz go o wiele szybciej.

Konturowy masaż twarzy

7

Hirudoterapia

Bardziej konkretnie, jest to wykorzystywanie pijawek. One leczą dużo chorób, pozytywnie działają na odmłodzenie skóry. Czasami, ich nazywają osobliwym eliksirem młodości. Ponieważ efekt po procedurze, według słów kobiet, wspaniały.

Tylko warto zauważyć, że procedura nie bardzo przyjemna. Dlatego, dla tych kto boi się pijawek, ta procedura może nie pasować albo nie spodobać się.

Zaufaj specjalistom.

Jeśli nie prawidłowo postawić albo zachowywać się z tymi zwierzętami, można naszkodzić organizmu: robak może wypluć złą krew w powrotem do rany albo zostawić tam swoje zęby.
 • Dla tej procedury wykorzystują tylko medyczne pijawki. Zwykłe robaki nie pasują w żadnym przypadku, one tylko mogą zanieść infekcje i doprowadzić do okropnych konsekwencji.
 • Też przed hirudoterapią lekarz musi przeprowadzić analizę na krzepliwość krwi. Jeśli masz z tym problem, ta metoda ci kategorycznie zakazana.
 • Tylko specjalista wie, w jakie punkty należy ustawiać tych robaków.
 • Zastosowanie tych samych pijawek ma być jednorazowe. W innym przypadku może odbyć się zakażenie. Śledź, żeby po procedurze robaki były utylizowane. To mówi o jakości i odpowiedzialności lekarza.

Wybierając tą metodę, zauważysz, że skóra twarzy stanie bardziej świeżą, ulepszy się kolor twarzy, zatrzymają się i znikną zapalenia, ulepszy się mikro krążenie krwi.

Hirudoterapia

8

Ćwiczenia dla twarzy

Ćwiczenia można wykonywać nie tylko wtedy, kiedy problemy starzenia już cię dotknęły. Jest to świetny wariant dla profilaktyki zmarszczek. Są kilka nie trudnych ćwiczeń, które możesz bez szczególnego wysiłku wykonywać codziennie, znajdując się w domu, albo w pracy, albo w jakimś innym miejscu. Będzie potrzebować tylko parę minut, wynik otrzymasz bezcenny. Wykonywaj 3 ruchy dla twarzy:

№1.

Dłoń ręki przyłóż do czoła. Przyciskając skórę, pokręć ręką po kołu kilka razy. Zatem, nie rozluźniając pozycje ręki, przeprowadź ją do korony głowy. Powtórz ruch kilka razy. On pomaga pozbyć się od zmarszczek czołowych.

№2.

Żeby usunąć składki między brwiami, przyłóż kciuki do mostka nosa. Dalej, mocno nie naciskając na brwi, przeprowadź palcami po brwiach, lekkimi ruchami w różne strony do skroń.

№3.

Palce wskazujące przyłóż z obu stron nosa, przeprowadzając nimi w strony uch. Mocno nie naciskaj i nie rozciągaj. Ćwiczenie rób kilka razy.

Robiąc te ćwiczenia, palce muszą być ciepłe. Dla tego, przed początkiem może potrzeć ich o siebie albo o dłoń. Ruchu muszą być szybkimi i rytmicznymi.

9

ELOS – odmłodzenie

Jest to całkiem nowa metoda walki z widocznymi wadami skóry, takimi, jak zmarszczki, rozszerzone pory, papilloma, pigmentacja, zmiany skórne.

Procedura wykonuje się za pomocy radio-fal. Ona absolutnie nie wywołuje odczuć bólowych, pasuje wszystkim kobietom z jakimkolwiek rodzajem skóry. Przeprowadza tą technologię tylko specjalista. Tylko lekarz wie, jak i kiedy regulować intensywność energii i światła, odnośnie rodzaju skóry i stanu skóry. Dla maksymalnego wyniku i odmłodzenia należy przejść kilka seansów. Ale według opinij kobiet, które wybrały tą metodę odmłodzenia, staje się zrozumiale, że już po pierwszej procedurze stan skóry o wiele się ulepszy.

Koniecznie przed procedurą, należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ są niektóre przeciwwskazania i skutki uboczne. Odnieś się do tej metody na poważnie, żeby nie pogorszyć stan skóry, a ulepszyć.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.