Jak walczyć z toksykozą podczas ciąży i czym jest ona wywołana

Ciąża zawsze była ogromnym szczęściem dla kobiety. Z rozumieniem, że pod sercem rośnie malutkie życie, wszystko naokoło zmienia kolor. Jednak bardzo często przyjemna wiadomość o przyszłym dziecku przychodzi nie jedna, a w towarzyszeniu jeszcze jednej gości.

Według statystyki, trzy z czterech przyszłych matek cierpią na ranę nudności, które mają nazwę toksykoza.

Zazwyczaj toksykoza przeszkadza kobietom w pierwszym trymestrze ciąży, jednak przez to, że organizm każdej matki indywidualny, nudności mogą trwać w ciągu drugiego, a też mogą pojawić się w trzecim trymestrze.

Jest to przez to, że organizm kobiety, która nosi dziecko, przebudowuje się i przyzwyczaja się do zmian. Temu procesu może towarzyszyć skutek uboczny, który przyjemnie nazywają toksykozą.

Jeśli przyszła mama nie odczuwa takich nudności, i pojawienie się toksykozy ją nie dotknęło, nie znaczy to, że ma ona problemy ze zdrowiem. Po prostu ona okazała się szczęśliwsza niż inni, i przyroda ją chroni.

1

Przyczyny toksykozy

Żeby znać na pewno, jak pozbyć się od tej nieprzyjemności, należy rozłożyć po półeczkom wszystkie przyczyny, które mogą wywołać toksykozę.

Kobiety, które noszą nie jedno dziecko, a dwa albo trzy jednocześnie, symptomy toksykozy odczuwają bardziej ostro.

Przyczyny nudności podczas ciąży można klasyfikować w taki sposób.

1) Immunologiczna

Wychodząc z tego powodu, do uwago bierze się ten fakt, że organizm embriona składa się z komórek matki i ojca. Czasami organizm przyszłej matki rezygnuje przyjmować cudze połączenie, czemu towarzyszą nudności.

2) Psychologiczna

Jest teoria, według której upragniona ciąża przynosi mniej niewygody w wyglądzie nudności albo całkiem wyklucza ją, podczas tego, jak nieupragniona zwiększa uczucia nieprzyjemne.

3) Dziedziczna

Jeśli u mamy w ciąży była toksykoza, prawdopodobnie, córka też będzie cierpieć od nudności podczas noszenia dziecka.

Przyczyny toksykozy

2

Ogólne rekomendacje

Niestety, uniwersalnych leków nie istnieje. Ale nie warto martwić się: znana masa metod polepszenia samopoczucia podczas nudności.

 1. Spaceruj na świeżym powietrzu.
 2. Zabezpiecz sobie stały odpoczynek.
 3. Praktykuj częste przyjęcia jedzenia małymi porcjami.
 4. Używaj miód, suszone morele, banany. Te produkty mogą zmniejszyć nudności.
 5. Nie przesadzaj z obciążeniami. Dużo dziewczyn podczas ciąży z celem utrzymania figury robią ciężkie fizyczne ćwiczenia.
 6. Zlituj się nad swym żołądkiem. Chociaż na period ciąży i odmów się od ostrego, wędzonego i tłustego, a też napojów gazowanych.

Ogólne rekomendacje

3

Zapachy

Bardzo często nudności prowokują różnorodne zapachy. Właśnie dlatego należy oddać preferencje środkom higienicznym z neutralnym albo słabym aromatem.

Zapachy

Żeby różne zapachy nie przeszkadzały na ulice, unikaj miejsc publicznych: kolejki w niedużych sklepach, rynka w dni gorące, metro i inne miejsca.

4

Wywar z krwawnika

Będziesz potrzebować:

 • Krwawnik 1 łyżka
 • Wrzątek 200 ml
Ten łatwy przepis będzie świetnym znalezieniem dla przyszłych matek w trzecim trymestrze ciąży.

Dla stworzenia wywaru zalej listki rośliny wrzątkiem i zostaw na 20 minut. Po minięciu czasu należy przecedzić i przyjmować po 1 łyżce przed każdym jedzeniem.

Już po minięciu kilku przyjęć będziesz przyjemnie zdziwiony wynikiem.

Wywar z krwawnika

5

Mors z żurawiny

Będziesz potrzebować:

 • Żurawina 150 g
 • Cukier według smaku

Dla stworzenia tego napoju, dokładnie umyj jagody, wysusz i wyciśnij sok. Zalej wrzątkiem i gotuj około 10-15 minut. Zatem należy ochłodzić i dodać trochę cukru.

Używać mors z żurawiny warto od razu, jak tylko odczujesz nudności.

Mors z żurawiny

6

Skrzyp polny

Są potrzebne:

 • Skrzyp polny 2 łyżki
 • Wrzątek 200 ml

Zalej roślinę i pozwól postać w ciągu 20-30 minut. Zatem używaj po 50 ml przed każdym jedzeniem.

Skrzyp polny odnosi się do roślin moczopędnych, dlatego przyjmować go dłużej 2 tygodni się nie poleca.

Skrzyp polny

7

Herbatki ziołowe

Już dawno udowodniony fakt, że herbatki ziołowe nieźle radzą z toksykozą. Zalej 2 łyżeczki mięty wrzątkiem i pozwól postać 5-10 minut.

Jeśli chodzi o imbir, to tu warto być ostrożną. Oprócz tego, że świeży korzeń tej rośliny może wywołać alergię, ponieważ imbir – produkt importowany, w nim na pewno zawiera się mnóstwo dodatków dla polepszenia przechowywania.

Herbatki ziołowe

Jeśli jednak chcesz pobawić siebie herbatą z imbirem, pozwól mu kilka godzin pobyć w wodzie. To pomoże zniżyć koncentracje dodatków szkodliwych.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.