Jak wybrać adidasy dla biegu

Dla uprawienia sportu potrzebujemy dobrych butów. Bieg – nie jest wyjątkiem. Oczywiście, jeśli biegasz nie często, to zwykłych adidasów wystarczy. Ale jeśli biegasz często, szybko albo masz masz nadwagę, należy poważnie pomyśleć o wyborze specjalnych adidasów dla biega.

1

Rodzaj adidasów

Przed tym, jak pójść do sklepu, należy ustalić powierzchnie, na której będziesz ćwiczyć.

Masz zamiar biegać po asfalcie? Wybieraj adidasy z amortyzatorami, które będą gasić uderzenie stopy w asfalt. Potraktuj to na poważnie, ponieważ taka powierzchnia bardzo twarda – twoje nogi szybko się zmęczą, a ryzyko traum zwiększy się w kilka razy.

Dlatego szukaj adidasy z napisem ‘’Gel’’ albo ‘’Air’’.

W bardziej tanich modelach amortyzatory znajdują się tylko na stopie, bardziej zaawansowane mają ich na paluszkach. Przed tym, jak wybrać takie adidasy, pomyśl, na jaką część nogi lądujesz? Jeśli na stopę, to wystarczy zwykłych amortyzatorów.

Jeśli masz nadwagę, wybieraj element ‘’Gel’’, który gasi uderzenie podobnie do tkanek człowieka.

Planujesz biegać na drodze gruntowej? Kupuj adidasy niby jak SUV. Góra bardzo mocna, często jest obecna warstwa ochrony od wilgoci. Podeszwa ma mocny bieżnik, który zabezpiecza bardziej bezpieczny bieg po drodze gruntowej i mokrej trawie. Takie adidasy nie wolno wykorzystywać dla biegania po asfalcie, ponieważ twarda podeszwa nie będzie dostatecznie gasić uderzenie.Rodzaj adidasów

2

Pronacja

Żeby wybrać pasujące ci adidasy, należy zwrócić uwagę na to, jak ty ustawiasz nogę podczas poruszania. Właśnie to nazywa się pronacja.

Istnieje neutralna pronacja, giperpronacja i gipopronacja.

  • Pierwszy wariant idealny, ponieważ możesz bardzo nie martwić odnośnie wyboru butów.
  • Giperpronacja – jest to kiedy paluszki na zewnątrz. W tym, przypadku szybko męczą się nogi, często pojawiają się modzele. Tutaj jest niezbędne buty kategorii ‘’stabilność’’: po środku podeszwy robią specjalne wstawienie, która utrzymuje stopę.
  • Gipopronacja – to znaczy, kiedy stopa podczas poruszania się bardziej się ustawia na wewnętrzną część. Ten przypadek nie potrzebuje specjalnych butów. Możesz wybrać taką samą, jak przy neutralnej pronacji.Pronacja
3

Rozmiar adidasów dla butów

Dobrać prawidłowy rozmiar – jest to, chyba najważniejsze w wyborze butów. Szczególnie jeśli one dla sportu. Tutaj nie można się pomylić. Od dużych butów noga będzie szybciej się męczyć, a od małych – się deformować.

Buty dla biegania polecamy wybierać wieczorem, kiedy noga trochę opasła. A kupione buty rano mogą okazać się za małe na koniec dnia.

Odległość od dużego palca do początku buta musi być 5-10 mm, ale nie większa i nie mniejsza.

Obojętność w tym pytaniu może doprowadzić do ściągniętych paznokci. Dlatego, żeby zrozumieć czy pasuje ci według rozmiaru pięta adidasa, wyciągnij sznurek z górnego rządu i spróbuj wyjąć nogę. Jeśli ci to łatwo się udało, to raczej model pasuje. Jeśli z trudem albo bardzo wolno szukaj dalej.

Wybieraj obuwie nie tylko według długości, ale szerokości też.

Wolnego miejsca po szerokości musi zostawać się 3-5 mm.

Weź do uwago to, że noga zwiększa się podczas zajęć sportem, więc kupować ciasne adidasy nie wolno.

Bardzo ważne w adidasach sznurowanie. Nie śpiesz się zmieniać rozmiar, po prostu prób zmienić sznurowanie.Rozmiar adidasów dla butów

4

Linia ugięcia adidasów

Zrób test linii ugięcia. U modeli, która ci pasuje ona musi zbiegać się z linią stopy. Może zdarzyć się takie, że lewy but odpowiada, a prawy – nie, i przeciwnie. Jest to też nie prawidłowo. Dbając o jednej nodze, ryzykujesz drugą. Więc na drugiej nodze może rozwinąć się płaskostopie.

Jeśli adidasy zginają się ciężko, jest to powód szukać dalej, ponieważ nogi będą w takich adidasach szybko się męczyć.

5

Sezon

Koniecznie musisz ustalić, kiedy będziesz biegać. Letnie adidasy, na przykład, nie będą pasować dla zimowego biegania. Ich wybieraj, biorąc do uwagi to, że one muszą być lekkie, a noga w nich – ‘’oddychać’’.

Zimowe adidasy muszą dobrze zachowywać ciepło i nie moknąć.

6

Błędy podczas zakupu adidasów

  1. Nie goń się za ładnym wyglądem zewnętrznym. Lepiej niech one nie będą idealnie pasować do twojej kurteczki, ale nogom będzie wygodnie i nie będziesz cierpieć od płaskostopia i mnóstwa innych problemów.
  2. Nie kupuj buty w sklepach Internetowych. Ponieważ nie zmożesz dobrać dla siebie idealną model według wyżej przeliczonych parametrów albo trafić na fałszerstwo. Ostatnie często się praktykuje.
  3. Nie kupuj ciasne obuwie. Ma to nieprzyjemne konsekwencje, deformacja palców, ściągnięte paznokcie i t. d.

W sumie to wszystko, co musisz wiedzieć, że kupić sobie świetne adidasy.Błędy podczas zakupu adidasówJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.