Jak wybrać jakościowe buty narciarskie
Wybór butów narciarskich – jest to jedno z najbardziej zadań, przed którym stoi każdy narciarz.

Jeśli dobrać złe narty, to będzie oznaczać że nie uda się fajnie pojeździć. Jeśli dobrać nieprawidłowo buty, to może zepsuć cały dzień nie tylko na zjeździe narciarskim, ale i za jego granicami, odpowiednie też wakacje i urlop. Ponieważ w butach trzeba będzie nie tylko jeździć na wzgórzach, ale i stać w kolejkach na wyciąg, odpoczywać w pubie, czasami nawet tańczyć.

Dla kupna albo orendy butów narciarskich, a wybór ich dość duży i różnorodny, warto wziąć do uwagi ten fakt, że najważniejszą zasadą z wyboru obuwia dla aktywnego odpoczynku – to to, że buty muszą być wygodne.

Dlatego dla prawidłowego wyboru obuwia nie tylko dla siebie, ale i swoich bliskich albo kolegów, należy widzieć, że należy zwrócić uwagę w pierwszą kolej.

Będziesz potrzebować:
1

Rozmiar butów narciarskich

Podczas mierzenia nie warto śpieszyć. Przed tym, jak zaczynać wybierać obuwie należy znać długość twojej stopy. Dlatego, należy przeprowadzić mierzenie w milimetrach, w sklepach sportowych urządzeniem można to zrobić bez żadnych problemów. I odpychając się od tego parametru wybierać pasujące ci buty. Zakładając, zwróć uwagę, że but nie może poruszać się na nodze. Ponieważ podczas jeżdżenia na nartach w wolnych butach trzeba będzie dokładać więcej wysiłku, i jako wynik tego może być przemęczenie i rozciągnięcie mięśni.

Szerokość wybierają, zazwyczaj indywidualnie. Jeśli, zakładając but, zauważyłeś obuwie ci trochę ściska nogę, to tak ma być. Ponieważ za jakiś czas po noszeniu butów, jak i inne obuwia, stają one wolniejsze i osiągają kształt nogi. Po tym, jak wyznaczyłeś się z rozmiarem, należy w nich pochodzić około 15 minut, nie mniej, robiąc przy tym ruchy podobne do tych, jakie robią stojąc na nartach (naciskając dolną częścią nogi na języczek buta).Rozmiar butów narciarskich

2

Sztywność i elastyczność buta

Czym większa waga, tym sztywniejszy but, na przykład na swoją wagę +/- 10 kg. Buty muszą otrzymywać cię. Załóż na nogi i spróbuj pogrążyć się dolną częścią nogi do przodu. To jest bardzo ważnie, ponieważ w sztywnych butach nie wytrzymasz i pół godziny, a jedynie otrzymasz traumę. Ale plus sztywnych butów w tym, że one dają lepszą kontrolę nad nartą. Te buty dla specjalistów i ludzi dużych kształtów.

Ludziom z mniejszą wagą, szczególnie kobietom, dzieciom, młodzieży lepiej kupować miękkie buty narciarskie.

One dają komfort i wygodę. Jeśli szybkość podczas zjeżdżenia do dołu dla ciebie nie ma znaczenia i jesteś wielbicielem spokojnej jazdy po niebieskiej drodze, to w tym jest sens kupować właśnie takie.Sztywność i elastyczność buta

3

Pasek fiksacji buta narciarskiego

Ta część buta znajduje się na stronie zewnętrznej. I przedstawia pewną fiksacje dla utrzymywania nogi podczas ruchów. Pasek wygląda, jako rzepa albo metalowy wzmacniacz na klamrze w zależności od modelu buta i jego producenta.

Dla aktywnej i szybkiej jazdy na nartach lepiej kupować buty właśnie z wzmacniaczem na klamrze, ponieważ one o wiele długotrwałe i stale.
Pasek fiksacji bota narciarskiego

4

Wybór wkładek dla buta narciarskiego

Dla wielu osób zadowolenia z jeżdżenia na nartach zależy od wewnętrznego kształtu buta. W sumie on musi całkiem odpowiadać kształtu nogi, dla tego, żeby równomiernie rozdzielić obciążenie. Ale przez indywidualność budowy stopy każdego człowieka zrobić taki but na fabryce, który by idealnie pasował większości ludzi niemożliwie. Ponieważ, dlatego żeby maksymalnie przybliżyć podeszwę butów do twoich anatomicznych osobliwości należy dobrać wkładkę w zależności od twojej stopy, jej kształtu i rozmiarów. Wybierać najlepiej doświadczoną drogą. Wkładając wkładkę w but, przejdź parę metrów, żeby odczuć czy komfortowo jest twojej nodze.

Oprócz kształtu i wygody wkładki, warto brać do uwagi też jej odporność na ciepło.
\

Jest to bardzo ważny faktor na który warto zwracać uwagę. Ponieważ w czasie długotrwałego przebywania na zjazdach narciarskich z lekkością można otrzymać odmrożenia, tym bardziej, jeśli brać pod uwagę, że noga znajduje się z zaciśniętej pozycji przez co krew dochodzi o wiele gorzej.

Wnioski

Wnioski

Jak już stało zrozumiale, wybór butów narciarskich – jest to dostatecznie nie łatwo i poważnie, ponieważ od prawidłowego wyboru zależy bezpieka. Jeśli buty narciarskie dobrej jakości, to będą ci służyć długo. Nie zapominaj, że bezpieka – najwyżej wszystkiego i czasami lepiej zapłacić trochę więcej, ale być pewnym w jakości, niż kupić tanio, a potem żałować.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.