Syntezator – jest to instrument muzyczny, który stwarza dźwięki. Istnieje kilka rodzajów syntezatorów:
- syntezator początkowego poziomu, one będą pasować dla tych kto tylko chce zapoznać się z tym instrumentem;
- pół profesjonalne syntezatory, ich często wykorzystują wykonawce, którzy już mają doświadczenie pracy z nimi i występujące na publice indywidualnie;
- profesjonalne syntezatory – najbardziej jakościowe, ich wykorzystują w pracy kompozytorzy i aranżerowi;
- cyfrowe pianino, różnią się one od zwykłych syntezatorów, tym że ich gra bardzo podobna no grę pianino i brzmi ono też, jak zwykłe pianino.
Wybór tego instrumentu będzie zależeć od sfery, w której go wykorzystasz.
Producenci
Na dzień dzisiejszy głównym producentem cyfrowych klawiszowych instrumentów są Yamaha, Roland i Korg – japońskie kampanie.
Oczywiście istnieją i inne kampanie, które produkują jakościowy produkt, ale zazwyczaj specyficznego charakteru. Ale jeśli potrzebujesz instrument szerokiego profilu, to na pewno, będą to instrumenty z wyżej przeliczonych kampanij. Mało znanych chińskich producentów i ich produkcje warto rozpatrywać, ale tylko w przypadku jeśli potrzebujesz tanią zabawkę na krótki czas.
Klawisze
Klawisze syntezatora wariują się od mikro do standardowych.
Ponieważ w sferze profesjonalnej wykorzystują syntezatory z klawiszami standardowego rozmiaru.
Ilość klawisz – jest to ważny element podczas wyboru instrumentu. Standardowy syntezator składa się z 88 klawisz i dalej są syntezatory z ilością klawisz od 76 do 61 odpowiednie z ilością oktaw od 6 do 5 i niektóre w trzema dodatkowymi klawiszami. Wszystkie klawisze wykorzystują się rzadko, dlatego należy wybrać instrument z średnią ilością klawisz i oktaw.
Dynamika klawiatury
Istnieje dwa rodzaje klawiatury:
- aktywna,
- pasywna.
Ich różnica polega na tym, że w aktywnej – tembr dźwięku i jego głośność zależy od zastosowanej siły podczas naciśnięcie klawisz, a w pasywnej głośność dźwięku nie zależy od zastosowanej siły. Specjaliści polecają kupować dynamiczną, to znaczy aktywną klawiaturę.
Polifonia
O tym można rozmawiać długo i dokładnie, ale nie będziemy tego robić tylko dlatego, że będzie ci to trudno zrozumieć. Powiemy tylko podstawowe rzeczy.
To pozwoli ci podczas naciśnięcia jednej klawiszy otrzymać dodatkowe dźwięki – bas, akord.
Nagrywanie wielościeżkowe albo sekwencer
Ta funkcja jest niezbędna podczas wykonania ‘’ścieżki” to znaczy, gramy partię na fortepiano, nakładamy partię perkusji, gitary i t.d. Jest to praca sekwencera. Ilość dróżek sekwencera – od 1 do 17.
Zewnętrzne nośniki i łączniki
Stworzyłeś arcydzieło i teraz trzeba go zapisać. Idealny wariant jeśli są wbudowane gniazda, to znaczy można zapisać muzykę na zewnętrzne nośniki. W porządku koniecznym muszą być łączniki dla podłączenia słuchawek, różnej aparatury i pedałów.
Wnioski
W tym artykule uczyliśmy podstawowe jakości i charakterystyki syntezatorów. Postaraliśmy się nie ciężko i dostępnie wytłumaczyć, jak samodzielnie wybrać ten instrument i na co w pierwszą kolej należy zwracać uwagę podczas wyboru. Stwarzaj arcydzieła muzyczne! A my będziemy cieszyć się, że chociaż trochę pomogliśmy na twojej drodze do sukcesu!
Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.
Dodaj komentarz