Żylakowatość rozpowszechnia się nie tylko na nogi, ale też na żyły jakiegokolwiek organu wewnętrznego w organizmie człowieczym. Statystyka mówi o tym, że 90% kobiet i 65% mężczyzn skarżą się na taką chorobę. Zazwyczaj pozbyć się od żylakowatości można za pomocy wtrącenia chirurgicznego: koagulacji laserowej, skleroterapii, flebektomii. O tym porazmawiamy trochy później. Najczęściej kobiety skarżą się na żylakowatość na nogach. Jako skutek tej choroby jest: nie wygodne samopoczucie, rezygnacja z butów na obcasie i wąskich spódnic. Zmniejszyć ból i udoskonalić stan zdrowia można za pomocy octu jabłkowego. Jego zastosowanie daje niezłe wyniki.
Jak działa
Ocet z jabłek zawiera dużo witamin: winaminę wzrostu, B kompleks i witamina C – kwas askorbinowy.
On może pomóc ułatwić ból nie tylko podczas żylakowatości. Też ocet zawiera mnóstwo minerałów, które są niezbędne organizmu człowieka.
Zastosowanie takiego octu podczas żylakowatości okazuje działanie lecznicze:
- Ścianka naczyniowa wzmacnia się.
- Tonizacja skóry.
- Mija obrzęk.
- System krowoobiegu aktywizuje się.
- Do organizmu trafiają niezbędne kwasy.
- Razem z octem do organizmu ludzkiego trafiają potrzebne enzymy i kwasy aminokarboksylowe.
I po kilku dni, można będzie cieszyć się z wyniku. Jeśli zdecydowałeś kupić ocet w sklepie, należy upewnić się w tym, że go wyprodukowali bez różnorodnych dodatków i produkt jest niekłamanym.
Przygotowanie octu domowego
Przepis octu jabłkowego w warunkach domowych: za pomocy miodu pszczeli i soku z jabłek.
Przed tym jak zacząć przygotowywać ocet z jabłek, należy być przygotowanym do długotrwałego i niełatwego procesu. Znaczącą zaletą octu w stosunku do kupionego, nada ci chęć zrobić go jak najszybciej. Istnieje kilka sposobów jego przygotowania:
Dla pierwszego sposobu będziesz potrzebować :
- Jabłka 1 kg
- Cukier 50 g
Drobno pokrojone jabłka umieścić do garnka z gotowaną wodą, która nie musi być wyższą 4 centymetrów. Zatem dodajemy cukier – około 50 gram na 1 kg jabłek. Zamiast cukru można wykorzystać jedną łyżeczkę miodu, ale tylko w tym przypadku, jeśli ocet będzie używać się wewnątrz organizmu. W ciągu dwóch tygodni – mieszaj ocet kilka razy dziennie. Za 14 dni, rozlej po słoikach i przecedź ocet przez specjalną tkaninę. Za kilka tygodni tą procedurę należy powtórzyć.
Dla 2 sposobu będziesz potrzebować:
- Jabłka 1 kg
- Miód 100 g
- Drożdże 10 g
Następujący sposób też proponuje zmieszać jabłka z miodem. Natarte jabłka zmieszaj ze 100 g miodu. Dodanie 10 g drożdży przyspieszy twoje przygotowanie. W ciągu dziesięciu dni należy przechowywać ocet otwartym i mieszaj go. Dalej, proces rozlania i przecedzania po słoikach powtórz dwa razy, co dwa tygodni. Za miesiąc – wasz ocet jest gotowy do wykorzystania.
Smarowanie
Ten sposób należy zastosowywać po prysznicu.
Zamiast kremuwykorzystywać ocet z jabłek, posmarować im bolące części ciała i nie zmywać do nadchodzącego odbioru łazienki.
Lepiej powtarzać procedurę rano i wieczorem. Jeśli masz początkowe stadium żylakowatości – powtarzaj leczenie 2 razy dziennie, w przypadku stadium trudniejszych – nie zaszkodzi powtarzać smarowanie siedem razy w ciągu całego dnia.
Używanie octu jabłkowego wewnętrznie
Dla wewnętrznego używania octu, lepiej wykorzystywać go, gotowanym wyłącznie samodzielnie.
Do jednej szklanki dodaj kilka łyżeczek octu z jabłek i wypijaj po jednej szklance dwa razy dziennie. Jeśli napój wyszedł bardzo kwaśnym, dodaj do niego jedną łyżkę miodu. Pić takie leki należy rano – na pusty żołądek, i przed snem.
Nie wolno wykorzystywać ten sposób ludzim cierpiącym na choroby żołądkowo-jelitowe:
- Zapalenie błony śluzowej żołądka;
- Owrzodzenie;
- Zwiększona kwasowości;
- Zapalenie trzustki;
- Nieprawidłowe funkcjonowanie trzustki i jelita.
Oprócz tych chorób, do zakazanych odnoszą się: choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego.
Przed leczeniem jakimikolwiek środkiem narodowym, skonsultuj się z lekarzem. Ponieważ, oprócz tego, że zmniejszysz ból, możesz sobie naszkodzić.
Obwijanie
Będziesz potrzebować:
- Ocet 6% 1 część
- Woda 1 część
Zmocz chusteczkę w tyn roztworze i przyłóż do miejsc bolących. Zatem obwiń specjalną folią i osłoń kocykiem. W procesie leczenia należy znajdować się w cieple około 40 minut. Taki sposób leczenia poleca się powtarzać raz w dwa dni w ciągu dwóch miesięcy.
Kompresy
W rozpuszczonym wodą occie zmocz gazowy opatrynek i połóż go na obszar nogi, którą leczysz. Zatem osłoń folią i kocem i podnieś nogi na 40 centymetrów. Leż w takiej pozycji 30 minut. Taki opatrunek przykładaj codziennie.
Jeśli żylakowatość znajduje się w dolnej części nóg, lepiej robić chłodne kąpiele.
Dla ich przygotowania będziesz potrzebować:
- Woda 2 l
- Ocet 150 g
Przygotuj kąpiel. Zatem, opuść nogi w roztwór, w ciągu 25 minut – nie wyjmuj. Wycierać nogi ręcznikiem zakazuje się.
Oblanie
Będziesz potrzebować:
- Woda 3 l
- Ocet 0,5 l
Przygotuj dwie miski dla leczenia. w jedną nalej przygotowany roztwór octu jabłkowego. Ustaw nogi do pustej miski i powoli polewaj nogi roztworem z innej.
Ten proces trwa 5 minut, a procedurę można powtarzać około 4 razy dziennie. Po minięciu czasu, wycierać albo myć nogi zabrania się.
Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.
Dodaj komentarz