Jak wykorzystywać ocet jabłkowy dla leczenia żylakowatości

Żylakowatość rozpowszechnia się nie tylko na nogi, ale też na żyły jakiegokolwiek organu wewnętrznego w organizmie człowieczym. Statystyka mówi o tym, że 90% kobiet i 65% mężczyzn skarżą się na taką chorobę. Zazwyczaj pozbyć się od żylakowatości można za pomocy wtrącenia chirurgicznego: koagulacji laserowej, skleroterapii, flebektomii. O tym porazmawiamy trochy później. Najczęściej kobiety skarżą się na żylakowatość na nogach. Jako skutek tej choroby jest: nie wygodne samopoczucie, rezygnacja z butów na obcasie i wąskich spódnic. Zmniejszyć ból i udoskonalić stan zdrowia można za pomocy octu jabłkowego. Jego zastosowanie daje niezłe wyniki.

1

Jak działa

Ocet z jabłek zawiera dużo witamin: winaminę wzrostu, B kompleks i witamina C – kwas askorbinowy.

On może pomóc ułatwić ból nie tylko podczas żylakowatości. Też ocet zawiera mnóstwo minerałów, które są niezbędne organizmu człowieka.

Zastosowanie takiego octu podczas żylakowatości okazuje działanie lecznicze:

 • Ścianka naczyniowa wzmacnia się.
 • Tonizacja skóry.
 • Mija obrzęk.
 • System krowoobiegu aktywizuje się.
 • Do organizmu trafiają niezbędne kwasy.
 • Razem z octem do organizmu ludzkiego trafiają potrzebne enzymy i kwasy aminokarboksylowe.
Dla tego, żeby otrzymać wynik stoprocentowy, zamiast kupionego octu, lepiej przygotować samodzielnie.

I po kilku dni, można będzie cieszyć się z wyniku. Jeśli zdecydowałeś kupić ocet w sklepie, należy upewnić się w tym, że go wyprodukowali bez różnorodnych dodatków i produkt jest niekłamanym.

2

Przygotowanie octu domowego

Przepis octu jabłkowego w warunkach domowych: za pomocy miodu pszczeli i soku z jabłek.

Przed tym jak zacząć przygotowywać ocet z jabłek, należy być przygotowanym do długotrwałego i niełatwego procesu. Znaczącą zaletą octu w stosunku do kupionego, nada ci chęć zrobić go jak najszybciej. Istnieje kilka sposobów jego przygotowania:

Dla pierwszego sposobu będziesz potrzebować :

 • Jabłka 1 kg
 • Cukier 50 g

Drobno pokrojone jabłka umieścić do garnka z gotowaną wodą, która nie musi być wyższą 4 centymetrów. Zatem dodajemy cukier – około 50 gram na 1 kg jabłek. Zamiast cukru można wykorzystać jedną łyżeczkę miodu, ale tylko w tym przypadku, jeśli ocet będzie używać się wewnątrz organizmu. W ciągu dwóch tygodni – mieszaj ocet kilka razy dziennie. Za 14 dni, rozlej po słoikach i przecedź ocet przez specjalną tkaninę. Za kilka tygodni tą procedurę należy powtórzyć.

Dla 2 sposobu będziesz potrzebować:

 • Jabłka 1 kg
 • Miód 100 g
 • Drożdże 10 g

Następujący sposób też proponuje zmieszać jabłka z miodem. Natarte jabłka zmieszaj ze 100 g miodu. Dodanie 10 g drożdży przyspieszy twoje przygotowanie. W ciągu dziesięciu dni należy przechowywać ocet otwartym i mieszaj go. Dalej, proces rozlania i przecedzania po słoikach powtórz dwa razy, co dwa tygodni. Za miesiąc – wasz ocet jest gotowy do wykorzystania.

Przygotowanie octu domowego

3

Smarowanie

Ten sposób należy zastosowywać po prysznicu.

Zamiast kremuwykorzystywać ocet z jabłek, posmarować im bolące części ciała i nie zmywać do nadchodzącego odbioru łazienki.

Lepiej powtarzać procedurę rano i wieczorem. Jeśli masz początkowe stadium żylakowatości – powtarzaj leczenie 2 razy dziennie, w przypadku stadium trudniejszych – nie zaszkodzi powtarzać smarowanie siedem razy w ciągu całego dnia.

4

Używanie octu jabłkowego wewnętrznie

Dla wewnętrznego używania octu, lepiej wykorzystywać go, gotowanym wyłącznie samodzielnie.

Do jednej szklanki dodaj kilka łyżeczek octu z jabłek i wypijaj po jednej szklance dwa razy dziennie. Jeśli napój wyszedł bardzo kwaśnym, dodaj do niego jedną łyżkę miodu. Pić takie leki należy rano – na pusty żołądek, i przed snem.

Przed tym, jak leczyć żylakowatość za pomocy octu jabłkowego, należy upewnić się w tym, że jego przeciwskazania nie mają do ciebie żadnego stosunku.

Nie wolno wykorzystywać ten sposób ludzim cierpiącym na choroby żołądkowo-jelitowe:

 • Zapalenie błony śluzowej żołądka;
 • Owrzodzenie;
 • Zwiększona kwasowości;
 • Zapalenie trzustki;
 • Nieprawidłowe funkcjonowanie trzustki i jelita.

Oprócz tych chorób, do zakazanych odnoszą się: choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Przed leczeniem jakimikolwiek środkiem narodowym, skonsultuj się z lekarzem. Ponieważ, oprócz tego, że zmniejszysz ból, możesz sobie naszkodzić.

5

Obwijanie

Będziesz potrzebować:

 

 • Ocet 6% 1 część
 • Woda 1 część

Zmocz chusteczkę w tyn roztworze i przyłóż do miejsc bolących. Zatem obwiń specjalną folią i osłoń kocykiem. W procesie leczenia należy znajdować się w cieple około 40 minut. Taki sposób leczenia poleca się powtarzać raz w dwa dni w ciągu dwóch miesięcy.

6

Kompresy

W rozpuszczonym wodą occie zmocz gazowy opatrynek i połóż go na obszar nogi, którą leczysz. Zatem osłoń folią i kocem i podnieś nogi na 40 centymetrów. Leż w takiej pozycji 30 minut. Taki opatrunek przykładaj codziennie.

Jeśli żylakowatość znajduje się w dolnej części nóg, lepiej robić chłodne kąpiele.

Dla ich przygotowania będziesz potrzebować:

 • Woda 2 l
 • Ocet 150 g

Przygotuj kąpiel. Zatem, opuść nogi w roztwór, w ciągu 25 minut – nie wyjmuj. Wycierać nogi ręcznikiem zakazuje się.

Kompresy

7

Oblanie

Będziesz potrzebować:

 • Woda 3 l
 • Ocet 0,5 l

Przygotuj dwie miski dla leczenia. w jedną nalej przygotowany roztwór octu jabłkowego. Ustaw nogi do pustej miski i powoli polewaj nogi roztworem z innej.

Ten proces trwa 5 minut, a procedurę można powtarzać około 4 razy dziennie. Po minięciu czasu, wycierać albo myć nogi zabrania się.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.