Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej

Pytanie, jak zaoszczędzić energię elektryczną, nierozerwalnie połączone i jest koniecznym składnikiem ogólnego pytania ekonomii budżetu rodzinnego.

Od razu powiemy, że rozmawiać będziemy o absolutnie legalnych i zgodnych z zakonem sposobach ekonomii elektryczności w domu. Pytania ‘’chemii’’ z licznikiem, ustanowienie ‘’chytrych’’ przełączników, transformatorów zapuszczającym obracanie płyty elektrycznego licznika w przeciwną stronę i innych mądrości rozpatrywać nie będziemy. Wszystko to nie pewne zaoszczędzanie energii elektrycznej, która w końcu, zazwyczaj, kończy się odłączeniem i dużymi sumami mandatów.

Będziesz potrzebować:
1

Jak zaoszczędzić energię elektryczną na oświetleniu

Najbardziej prosty i działający sposób № 1 zaoszczędzenia energii elektrycznej, jest to elementarne wyłączenie oświetlenia w tych pomieszczeniach (pokojach), gdzie w nim nie ma potrzeby w ten moment.

Wypracuj u siebie przyzwyczajenie, po drodze ze sypialni do pokoju gościnnego, podczas przechodzenie przez drzwi zgaszać światło. Na końcu procesu osamotnienia w łazience, też zawsze zgaszaj światło.Jak zaoszczędzić energię elektryczną na oświetleniu

Osobistym przykładem i stałym przypominaniem doprowadź wyłączenie nie potrzebnego oświetlenia do automatyzmu, do poziomu instynktów i twoich bliskich, a szczególnie dzieci. Odszedłeś od stołu więcej niż na pięć minut – wyłącz lampeczkę.

Uwierz, dosłownie podczas utrzymania następnego paragonu po zapłaceniu wykorzystanej energii elektrycznej, będziesz przyjemnie zdziwiony zmienioną w mniejszą stronę cyfrą.

Popatrz na moc każdej wykorzystanej w domu żarówki. Dla czego w pokój przechowujący wkręcać na 150 Volt, jeśli można wkręcić żarówkę na 60, albo 40 Volt. Nawet wydatki na zakup nowych mniej mocnych lampek będą wpływać na oszczędzenie elektryczności w domu.

Dalej, szeroko reklamowaną zaletą, na nazywających się żarówek ‘’ekonomówek’’ (zachowujących energie), jest nie pewną, i na prawdę nie nadaje tyle wpływu na ekonomie elektryczności w domu. A ich wartość zmniejsza budżet rodzinny.Jak zaoszczędzić energię elektryczną na oświetleniu
Przyczyn tu są kilka:

  1. Ekonomiczne żarówki, niestety, nie są długotrwałe. Za czas swego działania, nawet jeśli zaoszczędzają elektryczność, to wartość nowej żarówki, zamiast spalonej całkiem ‘’zjada’’ zaoszczędzone środki.
  2. Podczas zapalenia żarówki ekonomicznej, odbywa się znaczące zapotrzebowanie energii, która anuluje, następujące zaoszczędzenie.
  3. Dzisiaj strefa sprzedania proponuje szeroki wybór fałszerstwa, zamiast naprawdę jakościowych wyrobów. I zaoszczędzają elektryczność albo naprzeciw ‘’zjadają’’ w niemierzalnej ilości ustalić trudno.

Przeczytaj wszystko wyżej przedstawione i przyjmij decyzje z pytania przyjęcia ekonomicznych żarówek.

2

Jak zaoszczędzić elektryczność na urządzeniach gospodarczych

Nowoczesna stancja wypełniona mnóstwem pomocników – domowe urządzenia elektryczne. Czajnik elektryczny, lodówka, pralka, kombajn kuchenny…, spisek praktycznie niezliczony. I cała ta różnorodność produktywnie używa elektryczność, anulując wszystkie twoje próby zaoszczędzenia.

Jednak i tutaj można znaleźć kompromisowe rozwiązanie pytania.

Na przykład, jeśli chcesz natrzeć jedną marchewkę dla przygotowania zupy, to raczej, racjonalnie będzie skorzystać się zwykłą tartką nie włączając blender kuchenny.

Urządzenie Czas pracy Energia za godzinę
Lodówka praca w ciągu tygodnia 7 kW/godz
Mikrofalówka gotowanie dwóch kawałków mięsa 1 kW/godz
Automat do kawy przygotowania 75 filiżanek kawy 1 kW/godz
Okap kuchenny praca w ciągu 24 godzin 2 kW/godz
Czajnik elektryczny gotowanie wody na 40 kubków 1 kW/godz
Toster gotowanie 70 tostów 1 kW/godz
Telewizor praca w ciągu 24 godzin 1 kW/godz
Pralka klasy A pranie 10 kg rzeczy 2 kW/godz
Elektryczna kuchenka i piekarnik jedna godzina pracy na maksymalnej mocy 8 kW/godz
Blender kuchenny 1,5 godziny pracy 1 kW/godz
Zmywarka do naczyń cykl mycia naczynia 1 kW/godz
Żelazko prasowanie w ciągu godziny 2 kW/godz

Jeśli nie masz licznika gazowego, to herbatę można zagotować na kuchence gazowej, i nie korzystać się czajnikiem elektrycznym. Może warto pożegnać się z przyzwyczajenie pracy telewizora w na trybie ‘’tła’’.

Polecamy zwrócić uwagę na urządzenie SAVING BOX. Według opiniom kupujących, pomaga on zaoszczędzić 35-50%, nie ograniczając prace urządzeń elektrycznych.

Odnośnie zaoszczędzenia elektryczności podczas pracy urządzeń domowych, analizować i decydować tylko ci, według zapotrzebowania, możliwości i czasu wolnego.

3

Jak zaoszczędzać energię elektryczną na ogrzewaniu i podgrzewanie wody

Z zaoszczędzaniem energii elektrycznej na ogrzewaniu wariantów nie jest dużo. Główny z nich – mądre przestrzeganie temperaturowego trybu w pomieszczeniu. Indykator dla tego może służyć elementarne poczucie komfortu. Jeśli marzniesz i pojawia się chęć osłonić się ciepłym kocem, to lepiej powiększyć temperaturę systemu ogrzewania. Jeśli atmosfera w domu powoduje chęć otworzyć okna dla poniżenia temperatury, to lepiej po prosto zniżyć temperaturę w systemie ogrzewania, oraz zaoszczędzić na energii elektrycznej.Jak zaoszczędzać energię elektryczną na ogrzewaniu i podgrzewanie wody
Odnośnie energii elektrycznej nagrzewacza wody, najlepszym wariantem będzie ustanowienie zgromadzenia, które pracuje na zasadzie termosu i okazuje pozytywne działanie na zachowanie budżetu.Jak zaoszczędzać energię elektryczną na ogrzewaniu i podgrzewanie wody
Jednak, w takim przypadku, do wykorzystania gorącej wody lepiej podchodzić zważono i racjonalnie. Jeśli da się obejdzie się chłodną wodą, na przykład, namoczyć ścierkę dla wytarcia kurzu, to gorącą lepiej zaoszczędzać.Jak zaoszczędzać energię elektryczną na ogrzewaniu i podgrzewanie wody
Nowoczesne technologie rozwijają się dostatecznie szybko. Już dostępnie dla domowego wykorzystania zastosowanie elektrowni wiatrowych i słonecznych, lepiej w jedynym kompleksie, dla zabezpieczenia energii elektrycznej domów prywatnych.Jak zaoszczędzać energię elektryczną na ogrzewaniu i podgrzewanie wody
Kosztują takie elektrownie dużo. Jednak, otrzymany pozytywny zaoszczędzający efekt szybko usprawiedliwi początkowe wydatki. Ale jest to oddzielny temat dla rozpatrzenia.

4

Ogólne zasady i rekomendacji

W podsumowaniu chciało by się zatrzymać się na jednym ważnym momencie ekonomii energii elektrycznej w domu.Ogólne zasady i rekomendacji
Nawet jeśli twoje finansowe zabezpieczenie pozwala nie zakręcać głowę pytaniami ekonomii, pamiętaj, że wyprodukowanie kilowata elektryczności jakimkolwiek dostępnym sposobem na dzień dzisiejszy – jest to w każdym razie wykorzystanie zasobów naturalnych, na pierwszy pogląd.Ogólne zasady i rekomendacji
Dlatego, nie patrząc na grubość portmonetka, pomyśl co zostawiamy naszym dzieciom i wnukom. Zatrzymaj się. Popatrz naokoło. Pomyśl, czy warto bez celowo świecąca żarówka albo włączony telewizor zabierania zasobów planety, na której wszyscy mieszkamy i w różnym stopniu rozwiązujemy pytania ekonomii energii elektrycznej.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.