Jak zawiązać i nosić arafatkę

Do niedawna palesytnka, lepiej znana, jako Arafatka, była tradycyjną arabską chustą, szalikiem, i była używana, jako element właśnie etnicznej odzieży dla mężczyzn. Została nazwana na cześć gubernatora Palestyny — Jasira Arafata, ponieważ to właśnie on stał założycielem mody na tą kraciasty czarno-biały element odzieży. I kto by mógł pomyśleć, że od niedawna Arafatka może rozwinąć się i ewoluować w stylowy dodatek dla kobiet i mężczyzn. Arafatki albo jak je jeszcze nazywają, shemag, Mashadi, Guthrie zaczęli nosić dosłownie wszędzie. I ty też nie musisz być wyjątkiem! Chcesz wiedzieć, jak zawiązać i nosić arafatki? Nie ma problemu — na ten wypadek masz “Evrikak”.

Będziesz potrzebować:
1

Jak prawidłowo zawiązać arafatkę na szyi

Zacznijmy od bardziej powszechnego i właściwego sposobu. Więc, jak prawidłowo zawiązać arafatkę na szyi? Istnieje wiele różnych opcji.

Jak prawidłowo zawiązać arafatkę na szyi?

Najłatwiej jest złożyć tkaninę ukośnie tak, żeby otrzymać prawidłowy trójkąt. Następnie umieść go do przodu kątem na piersi, odrzucając krawędz i do tyłu. Puść prawą końcówkę do lewego ramienia z przodu, a lewą końcówkę do prawego ramienia. W skutek obydwie końcówki będą umieszczone jedna o boku drugiej, a sama forma arafatki będzie wyglądała, jak trójkąt.

Jak prawidłowo zawiązać arafatkę na szyi?

Możesz zostawić końcówki w tym samym stanie lub zawiązać trochę mocniej.

Druga świetna metoda — zawiązać arafatkę na szyi, jako naszyjnik. Złóż akcesorium w ten sam trójkąt, skręć opaski w taki sposób, żeby było trochę widać główny kąt. Zwiąż krawędzie z tyłu i załóż ją na szyje.

Trzeci sposób — zawiązać arafatkę jako krawat. Ponownie, złóż arafatkę w trójkąt i narzuć ją na plecy. Następnie wyprostuj końce i zwiąż je na piersiach i zrób drugi węzeł.

Zwróć uwagę na obrazki, które jasno pokazują, jak zawiązać arafatkę wokół szyi:

Jak prawidłowo zawiązać arafatkę na szyi?

2

Jak zawiązać arafatkę na głowie

Zawiązać arafatkę na głowie jest bardziej skomplikowane. Jest to nie tylko ze względu na fakt, że trudno jest jej na głowie utrzymywać, ale także dlatego, że nie wszystkim pasuje.

Istnieją trzy podstawowe metody, jak zawiązać arafatkę na głowie — maska, turban i obręcz. Zacznijmy od pierwszego, który nazywany jest również Arab. W tym przypadku, akcesoria przykrywa większą część twarzy. Złóż akcesoria trójkątem i umieść na głowie jak zwyczajną chustę. Skręć lewą krawędź w mocny krępulec, mając go pod brodą i pozostawiając na prawym ramieniu. Następnie, zakryj nos i usta i umieścić kawałek na lewym ramieniu. Z tyłu zwiąż dwa końce razem.

Jak zawiązać arafatkę na głowie.

Teraz kilka słów o drugim sposobie, turbanie. Na początku, jak już zapewne się przyzwyczaiłeś, złóż trójkąt. Narzuć arafatkę na głowę, skręcając lewy koniec w krępulec i prowadząc go wzdłuż głowy. Sam koniec ukryj pod chustką i zrób praktycznie tę samą czynność z drugim końcem chusteczki.

Jak zawiązać arafatkę na głowie.

I trzeci rodzaj — obręcz. Złóż trójkąt, zawiń go w krępulec, weź dwa końce do tyłu, związać je, a dopiero potem wyprowadź do przodu. Możesz spróbować zrobić jedną krawędź trochę dłuższą drugiej, umieszczając ją z przodu i pozostawiając koniec na plecach.

Jak zawiązać arafatkę na głowie.

Zachęcamy zobaczyć kolejny film, tym razem o tym, jak związać arafatkę na głowie.

3

Jak nosić arafatkę

W przeciwieństwie do krajów arabskich, gdzie religia i kultura są przestrzegane bardzo ściśle, możemy nosić arafatki na głowie lub szyi zupełnie, jak dusza zapragnie. To pomoże ci skutecznie uzupełniać swój styl. Ale, z drugiej strony, musisz wiedzieć, z czym powinieneś nosić arafatkę.

Jak nosić arafatkę?

Nosić arafatkę mogą zarówno miłośniki jaskrawego młodzieżowego stylu różnych subkultur (bajery, emo) oraz prostego, klasycznego stylu. Najlepiej arafatki pasują do wyrobów skórzanych.

Jak nosić arafatkę?

Dziewczyny mogą korzystać z arafatki nie tylko, jako z dopełnienia na głowę lub szyi, ale również jako szal, zamiast pasa na spódnicę lub spodniach, a nawet — kokardą na uchwycie w torebce.

Jak nosić arafatkę?

Arafatka idealnie pasuje do stylu casual i militari. Spróbuj połączyć ten element z koszulką, bluzką, dżinsami, swetrem, kamizelką lub krótką kurtką.

Jak nosić arafatkę?

Można także wybrać różne rozmiary i kolory — abstrakt, khaki, czarny i biały lub wielokolorową. To wszystko zależy od gustu i preferencji, co masz na sobie dzisiaj. Arafatkę możesz nosić przez cały rok, niezależnie od pogody.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

5 Tak Nie 5

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.