Jak zerwać z chłopakiem: instrukcja krok po kroku

Świadomość mnóstwa rzeczy przychodzi z doświadczeniem. Oczywiście zawsze się chce, żeby zakochani zawsze byli razem, jednak jeśli rozumiesz, że razem z tobą nie twój człowiek, lepiej skończyć stosunki do tego, jak wyjdziesz za mąż, albo urodzisz dziecko.

Oczywiście, ten moment nie bardzo przyjemny, i możliwie, przyniesie ci albo twojej połówce ból, ale uwierz, spotykać się z chłopakiem, do którego nie leży dusza, o wiele gorzej: i dla ciebie i dla niego.

Dlatego, jeśli odczułaś, że będzie lepiej, jeśli pójdziecie różnymi drogami życiowymi, nie utrzymuj około siebie czyjeś szczęście, i na pewno spotkasz swoje.

1

Pomyśl o słowach żegnania

Jeśli facet ci nie obojętny i w waszych stosunkach były momenty, które ci przyjemnie przypomnieć, pomyśl, co chciałabyś mu zawiadomić w słowach żegnania. Ustal, z jakich słów zaczniesz rozmowę, jakie przyczyny zerwania stosunków nazwiesz, jakimi słowami opiszesz to, co odczuwasz, albo odwrotnie – już nie odczuwasz.

Jeśli ci się nie podobają jakieś rysy osobiste, postaraj się dobrać delikatne słowa, żeby nie obrazić człowieka. Uwierz, jeśli zostaniecie się przyjaciółmi, dla was obu to będzie o wiele lepiej, a niż zerwać z konfliktem.

W przypadku, gdy przyczyna zerwania właśnie w chłopaku, w jego złym stosunku do ciebie, nie warto bać się powiedzieć to człowieku w oczy.

Pomyśl o słowach żegnania

2

Zaproponuj spotkać się

Bardzo ważnie zerwać z chłopakiem osobiście. Możliwie, podczas myśli o zerwaniu z chłopakiem ci od razu zachce się zrobić to przez telefon, sms albo Internet.

Zapewniamy tego robić nie warto. Oczywiście, jeśli miałeś tylko kilka randek, możesz napisać mu sms, że między wami nie może być żadnych stosunków.

Jeśli masz stosunki z chłopakiem na odległości, i jesteś pewny, że w najbliższym czasie nie spotkasz się z nim, wtedy z zerwaniem nie warto ciągnąc. Nie czekaj, aż chłopak przyjdzie do was, w takim przypadku będzie tylko gorzej.

Zaproponuj spotkać się

3

Ustal się z czasem i miejscem

Wybierz neutralne miejsce, gdzie potrafisz spokojnie porozmawiać, skupić się na rozmowie, i żeby nikt nie przeszkadzał. Unikaj miejsc, które mają dla was szczególne znaczenie.

Oddaj przewagę momentu, kiedy u niego nie będzie żadnych planów, takich, jak ważna gra, zaliczenie, odpowiedzialna praca i inne. Ponieważ w innym przypadku tylko wzmocnisz stres dla człowieka.

Ustal się z czasem i miejscem

4

Oddal się od niego

Żeby nie narażać chłopaka zbędnemu emocjonalnemu obciążeniu, za kilka dni do momentu zerwania udzielaj chłopaku mniej czasu. Mniej opowiadaj o sobie, rzadko spotykaj się i spaceruj.

Niech od odczuje chłód w stosunkach, wtedy wam będzie lżej przeżyć zerwanie.

Nie warto obrażać człowieka, nawet jeśli ci coś denerwuje, nie poddawaj się, ponieważ w taki sposób jeszcze bardziej obrazisz człowieka.

Oddal się od niego

5

Powiedz o swoich zamiarach

Kiedy przyszedł właśnie ten moment, postaraj się mówić spokojnie i patrząc w oczy. Wykaż swoją opinię z argumentami. Wytłumacz, że chociaż wam było dobrze razem (jeśli to naprawdę tak), ale teraz wasze drogi muszą się rozejść.

Jeśli ten człowiek zasłużył twoją powagę, koniecznie wysłuchaj go. Jeśli on zapyta się, czy może coś zrobić żeby zachować wasi stosunki, pewnie odpowiedz nie. Bądź twardą w swojej decyzji, i powtarzające się jego pytania odpowiadaj po prostu: „Ja tak postanowiłam. Tak będzie lepiej”.

Podziękuj mu za radosne momenty spędzone razem.

Jeśli zrywasz przez to, że masz innego, możesz nie traumatyzować stan moralny człowieka i po prostu powiedzieć, że jesteście różnymi i nie macie czasu na stosunki, albo nazwać inną przyczynę.

Lepiej, żeby rozmowa była niedługą. Unikaj zbędnych wytłumaczeń, ponieważ tak tylko pogorszysz sytuacje.

Powiedz o swoich zamiarach

6

Postaraj się nie spotykać się pewny czas

Bądź szczerą ze sobą, że przyjaciółmi po stosunkach zostać się bardzo trudno, a w większości niemożliwie.

Dlatego, żeby dodatkowo nie obrażać chłopaka, postaraj się nie widzieć się jakiś czas po zerwaniu. Jemu będzie prościej zapomnieć o tobie, a ty potrafisz uniknąć wyrzutów sumienia.

Też nie warto zaczynać nowe stosunki tylko przez to, żeby zapomnieć stare. W taki przyniesiesz ból niewinnemu człowieku.

Postaraj się nie spotykać się pewny czas

Zajmij się samodoskonaleniem, zapisz się na siłownie, spędź weekend za miastem, podróżuj, spotykaj się z przyjaciółmi, pojedź do krewnych, a kiedy minie pewny czas, jeśli chłopak zachce możecie zostać się przyjaciółmi.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.