Jak złapać papugę, który poleciał

Przed tym ja opowiedzieć o metodach złapania papugi, uważamy, że musimy przypomnieć, że nie należy puszczać ptaka w lot wolny, dopóki nie została oswojona.

Jeśli, nie możesz spokojnie patrzyć na to, jak biedaczek siedzi w klatce,a ptaszka potrzebuje wolności, przygotuj się popracować, przed tym, jak pasiasty papuga znowu potrafi do klatki.

Ale jednak! Dawaj ptaku wolę, aż nie przyzwyczai się do klatki i wszystkiego, co nią otacza. W zainteresowaniu, właśnie papugi.
1

Pierwszy lot

Pierwszy lot pierzastego, wykona się, kiedy ptaszka jest głodna. Od ostatniego jedzenia, ma przejść nie mniej 3 godzin. Ponieważ, u ptaków szybki metabolizm. Potrzebują jedzenia cały czas.

Nawet, jeśli papuga poleciał samodzielnie, już za parę godzin zacznie przyglądać się do karmnika. Głód – nie ciocia. I zadanie gospodarza, w tym zadaniu, polega na tym, żeby znajdować się, jak można dalej od klatki. Obecność człowieka straszy ptaka. To znaczy, że powrót marnotrawnego papugi, może się przedłużyć.

Dla przyciągania uwagi postaw karmnik w klatce, w taki sposób, że pasiasty papuga widział jego bez żadnych problemów. Możesz szeleścić pokarmem, położyć do klatki ulubione jedzenia ptaka.

Jak by nie była drogą wola, głód odprowadzi papugę z powrotem do domu. I w momencie przybycia, bądź gotów szybko, ale bez hałasu, zamknąć klatkę. Zbędne ruchy i głośnie dźwięki mogą przestraszyć ptaka znowu. I w następny raz, wszystko może odbywać się nie tak prosto.Pierwszy lot

2

Wab zabawką

Jeśli papuga wyleciał od razu, po obiedzie, a czasu go poczekać nie masz, można wziąć jedną z zabawek ptaka i pomieścić ją w klatkę na widocznym miejscu. Papugi – stworzenia ciekawe.

Wabią ich jaskrawe rzeczy. Lepiej – jednakowego z nim koloru.

Pasiasty trochę posiedzi, stanie mu nudno, zachce się pobawić. A jeśli w widoku będzie tylko zabawka w klatce, wyboru u niego nie zostanie.Wab zabawką

3

Sztuczny zmierzch

Weź do uwagi czas aktywności papugi. Bardzo ostrożnie należy zachowywać się w dniu. Jeśli ptak wyleciał w tej porze, złapać go będzie ciężko. Ponieważ w dzień jest szczyt aktywności ptaszki. I łapanie będziesz zmuszony przenieść do pierwszego zmierzchu.

Dla próbnego lotu, wybiera wieczór.

Do godziny siedemnastej energia się zmniejsza, papuga pasiasty staje bardziej spokojny. Spacer może kończyć się już za 30 minut. Całkiem prawdopodobnie, że ptak samodzielnie wróci do domu.

A jeszcze można przykryć wszystkie okna, zmniejszyć sztuczne oświetlenie. W tym przypadku zaganiać papugę do klatki nie będziesz zmuszony. Papugi w zmierzchu mają zły wzrok. Dla tego nocować wolą w miejscu, do którego są przyzwyczajone, i uważają go bezpiecznym. W naszym przypadku, jest to klatka dla ptaków.

4

Łapiemy rękami w pokoju

Jeśli papuga nie chce lecieć do klatki, nie nie ma żadnej reakcji na przynętę, idź na ekstremalne działania. Będziesz musiał łapać papugę w pokoju samodzielnie. Weź do pomocy człowieka, który wymknie światło za sygnałem.

Załóż rękawiczki skórzane. Ptaki ostro odczuwają zapachy. Jeśli weźmiesz papugę pasiastego gołymi rękami, zapamięta on, jaki ty masz zapach.

I ten zapach, będzie sygnalizować mu o nie bezpiece. Dlatego lepiej, jednak, coś założyć na ręce.

Więc, przekonaj się, że papuga nie czeka podstępu i spokojnie siedzi na miejscu. Przybliż się maksymalnie blisko do miejsca jego dyslokacji. Potem daj znak, wyłączyć światło. Teraz łap ptaka, i szybko wracaj go do klatki.

Po tym, jak papuga został złapany, odejdź od klatki na przyzwoitą odległość. I tylko po tym, możesz zapalić światło. Należy to robić szybko, bez jakiegokolwiek hałasu. W ideale ptak, nawet nie powinien zrozumieć, co z nim się stało.

5

Łapiemy na ulice

Najbardziej trudnym pytaniem jest: jak złapać papugę na ulicy. Większość powie, że jest to niemożliwie, i nawet nie warto się tym zajmować. A my odpowiemy, że wszystko jest możliwym. Jedynie, że przyjdzie się przyłożyć maksimum siły i zajmie to dużo czasu. Prezentujemy kolej działań:

 1. Na początek postaw klatkę na widocznym miejscu: parapet lub balkon. Papug, który wyleciał na ulicę jest przestraszony i rozpatrzony. Zacznie szukać w otaczającym świecie przyzwyczajone dla niego przedmioty.
 2. Wołaj głośno, wyraźnie i uporczywie.
  Uważnie obserwuj stada wróbli. Po tym, jak papuga uciekł, może dostosować się on do wróbli. W taki sposób będzie odczuwał siebie bardziej spokojnie i bezpiecznie.
 3. Rób to w ciągu kilku godzin, aż nie będzie ciemno.
 4. Uważnie słuchaj. Nie patrząc na to, że papugi dobrze się maskują, może wykazać ich głos.
 5. W panice pierzasty, zacznie posyłać trwożne sygnały, żeby znaleźć swoich braci.
 6. Wykorzystaj taśmę z nagranymi głosami pasiastym papug. Nie patrząc na to, że twój ptak wyrósł w niewolnictwie, na dźwięki, wykonane jego braćmi, on ma reakcje. Jeśli pasiasty papuga usłyszy odpowiedź innych (nawet nagranie), poleci on na dźwięk.
 7. Nie przestawaj wykrzykiwać imię ptaka. Ale robić to lepiej w dzień. Jeszcze przysłuchaj się do świergotu ptaków.
 8. Powieś ogłoszenia i zawiadom o tym pracowników zoo-sklepów. Ponieważ, często, właśnie oni łapią papug, które przylatują słysząc świergot ptaków w klatkach.
 9. Jeśli papuga pasiasty poleciał nie daleko, znajduje się w twoim widoku, siedzi na dolnej gałęzi około okna albo balkonu, nie rób gwałtownych ruchów. Czasami ludzie zaczynają trząsać drzewo, myśląc, że papuga poleci prosto do klatki. Tego nie będzie. Bardziej prawdopodobnie, że papuga się przestraszy i poleci jeszcze dalej.

I jeszcze jedno. Ptaka, do którego łatwo się dociągnąć, nie staraj się łapać rękami.

Lepiej skorzystać z koca, żeby złapać papugę.

Ma to być coś szerokie, co osłoni maksymalną ilość powierzchni, i nie da możliwości ptaku uciec.

Nawet po burze albo silnego wiatru ptak zostaje się w zasięgu ręki. Jak przypominało się wyżej, niekorzystne zewnętrzne warunki, pasiaste papugi wolą przeczekać na znanym im obszarze.Łapiemy na ulice

Wnioski

Wnioski

W jakiejkolwiek sytuacji należy wierzyć w rozwiązanie pozytywne. Nawet jeśli papuga pasiasty wyleciał z okna na ulicę, jednak możesz go powrócić. Głównie – wykonuj wyżej przedstawione porady i nie opuszczaj rąk!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

2 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.