Jak zrobić kwiatek z balonu

Prezent, który pasuje dla jakiegokolwiek powodu i humoru – bukiet z balonów. On na pewno zmusi uśmiechnąć się każdego. Taki prezent nie jest banalnym sposobem udekorować urodziny waszego dziecka albo najlepszej przyjaciółki. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zrobić kwiaty z balonów to jesteście w dobrym kierunku. W tym artykule opowiemy o kilku sposobów tego zajmującego działania.

Będziesz potrzebować:
1

Jak zrobić kwiatek z balonów. Przygotowanie

Zaczniemy przygotowanie. Najpierw wycinamy okrągłe otwory w środku dwóch kartek kartonu. Jeden ma mieć diametr około 15 cm, a drugi – 10 cm.

Jak zrobić kwiatek z balonów. Przygotowanie. Nie martw się jeżeli to wygląda nie zbyt ładnie, będziesz wykorzystywać kartki kartonu jako uchwyt lub szablon, a nie dla końcowej produkcji.

Jak zrobić kwiatek z balonów. Przygotowanie. Napompuj pięć balonów, dla płatków kwiatu. Lepiej zrobić to z jednego koloru. Kiedy pompujesz balony, wciśnij każdy w centrum szablonu na 15 cm.

Jak zrobić kwiatek z balonów. Przygotowanie. Jeśli balon za duży i nie mieści się w otworze, to odpompuj trochę powietrza i zrób go potrzebnego rozmiaru. Zawiąż końcówkę balona po sprawdzaniu.
Centrum kwiatka robi się z dwóch nie wielkich baloników. Ale już te balony muszą być różnych kolorów, żeby różnić się od płatków, kiedy kwiatek będzie zrobiony. Dalej musisz wykonać takie same działanie – wciskać balony do otworu z diametrem 10 cm.

Jak zrobić kwiatek z balonów. Przygotowanie. Potem odpowiednim sposobem dopasuj potrzebny rozmiar i zawiąż balon, jak skończysz.

Na tym etapie przygotowanie się kończy. Następnym krokiem będzie przygotowanie samego kwiatka.

2

Robimy kwiatuszek z balonów

Przywiąż dwa balona płatków kwiatka razem. Mają one być obrócone w przeciwne strony, kiedy związujecie ich końcówki razem. Wykorzystuj kawałek cienkiego drutu. Jeżeli boisz się przedziurawić, to można wykorzystać zwykłą nić.

Robimy kwiatuszek z balonów.Trzy balony, które się zostały też trzeba związać razem. Muszą one być równomiernie rozłożone, podczas związania staraj się wykonać Y-podobny kształt. Wykorzystaj wcześniej wybrane materiały dla łączenia balonów. Jedną ręką przytrzymaj balony razem, a drugą obróć drut lub nić około końcówek.

Robimy kwiatuszek z balonów.Dwa zestawy już gotowych płatków kwiatów zwiąż razem za starym schematem. Balony muszą patrzyć na zewnątrz, a wszystkie końcówki łączymy razem w centrum. Po czym mogą wyglądać nie dorzecznie, nie martw się, wszystko się poukłada po dodaniu środka.

Robimy kwiatuszek z balonów.Centralne balony dla kwiatka zwiąż razem. Te mniejsze balony muszą być obrócone w przeciwne strony, podczas łączenia ich końcówek. Po tym następuje etap końcowy.

Robimy kwiatuszek z balonów.Weź dwa centralnych balony i obróć ich około płatków kwiatka, tak żeby na każdej stronie pojawił się jeden centralny balon w otoczeniu płatków. Przyda to efekt 3-D naszemu kwiatu.

Robimy kwiatuszek z balonów.

Wstążkę przywiązujemy dlatego, żeby było wygodnie trzymać piękny wyrób. Dalej to już sprawa wyobraźni i chęci, można dołączyć zrobioną wcześniej łodygę.

Robimy kwiatuszek z balonów.Zamiast wstążki, można rozpatrzyć pytanie o kupnie drewnianych kijów. Pofarbuj ich w zielony kolor i wykorzystaj jako łodygę.

Robimy kwiatuszek z balonów.Jeśli masz zamiar powiesić te kwiatki dla ozdoby imprezy, lepiej doczekać się początku święta, żeby uniknąć ugięcia.

3

Jak zrobić stokrotkę z balonu

Będziemy potrzebować balony różnych kolorów, z długich modeli.

Jak zrobić stokrotkę z balonu.
Robimy to samo co i dla zwykłego kwiatka, tylko balony dla płatków zginamy po środku.

4

Jak zrobić kwiatek z balona

Dla tego będziemy potrzebować prawie nic – dwa balony dla modelowania w różnych kolorach, ręczną pompa, troszkę umiejętności i dobrego humoru. Dla początku, zrobimy przyszły kwiatuszek, ale bez łodygi.

Jak zrobić kwiatek z balona?

Pompujemy balon całkiem, zostaw 2-3 cm na końcówce i zawiąż węzeł. Potem składamy balon w dwa razy i przekręcamy 3 razy w centrum. Równomiernie robimy 3 części, przekręcając w dwóch miejscach. Będzie to wyglądać jako parówki dla dzieci. Te same trzy części złóżmy w składankę. Robimy to jedną ręką, przytrzymując początek i koniec naszego balonu kciukiem i palcem wskazującym. A drugą ręką przekręcamy balon 2 razy. W wyniku otrzymamy górę naszego kwiatka, który składa się z sześciu płatków.Jak zrobić kwiatek z balona?Ale to jeszcze nie koniec. Musimy zrobić jeszcze łodygę. Dla tej części pompujemy drugi balon. Ma być on innego koloru, na przykład zielonego lub czarnego. Bardzo ważnie nie przesadzić z pompowaniem, żeby podczas przyszłego przekręcania z płatkami on po prostu nie pękł. Zatem zostawiamy mniejszą część, 10-12 cm i składamy z tej części balon w taki sposób, żeby nasz węzełek okazał się w miejscu przekręcania.
Nasza łodyga jest gotowa i teraz ją możemy wstawić w środek kwiatka z płatków. Wszystko jest elementarnym – wsadzamy go w środek, potem zginamy i przekręcamy łodygę dla bardziej pięknego wyglądu. Kilka ostatnich starań i sprawa jest zrobiona!

Robimy kwiatuszek z balonów.

Chociaż prawdziwe świeże kwiaty nie da się do czegoś przyrównać, ale sztuczne też mają swoje zalety. Teraz nie trzeba ci biec za drogim organicznym bukietem – wszystko da się zrobić o wiele taniej i własnoręcznie. Ponieważ najważniejsze jest to, żeby prezent został wykonany z duszą!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

5 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.