Jak zrobić ozdobę na Wielkanoc własnoręcznie: ciekawe idei

Każda gospodyni z całą odpowiedzialnością przygotowują się do dużego chrześcijańskiego święta – Wielkanocy. Farbują jajka, gotują dużą ilość różnorodnych dań, a jeszcze robią porządki generalne w domu. Tak było zawsze, a ta świetna tradycja została zachowana do tego czasu.

W epokę informacji odbywa się pożyczenie zwyczajów i tradycji jednymi krajami i narodami u innych, a biorąc do uwagi to, że Zmartwychwstanie świętują dużą krajów w świecie, dużą popularnością korzysta się wielkanocne ozdabianie. Każdy kąt mieszkania – ściany i parapety, stoły, regały i doniczki w każdym pokoju ozdabiają najbardziej niezwykłymi i bardzo modnymi elementami, które nadają temu dniu wiosennemu nuty święta, świeżości i bezgranicznego komfortu.

Dla ozdobienia swego budynku ozdobą wielkanocną, ustal kolory, które będą przeważać we wszystkich składnikach dekoru. Takie utrzymywania święta w jedynych odcieniach będzie wyglądać akuratnie i ze smakiem.

Ponieważ Wielkanoc – wiosenne święto, barwę ozdobienia lepiej wybierać w świeżych tonach: to mogą być pastelowe odcieni miętowego koloru, żółtego, pomarańczowego, różowego, niebiesko-błękitnego.

Opowiemy o najbardziej interesujących ideach ozdobienia waszego ulubionego budynku i stołu na Wielkanoc.

1

Ozdabiamy jajka

 • Świecy wielkanocne

Oczywiście, Wielkanoc bez jajek jest niemożliwy, tak samo jak i dwa tysiące lat temu, tak i teraz, dlatego, oprócz tego, że na stole świątecznym będą jajka z produktów naturalnych, możesz też zrobić świecy w kształcie jajek własnoręcznie. A robić to w cale nie trudno. Weź całą skorupę i wypełnij ją woskiem, włóż knot, a po tym jak ostygnie, usuń powłokę.

 • Świąteczna girlanda

Świetna idea ozdabiania domu, która połączy wszystkich członków rodziny, jest to utworzenie girlandy. Bardo często za pomocy kartonowych girland flagowych ozdabiają pokoje i sali, gdzie świętują urodziny. To dlaczego nie utworzyć girlandę dla takiego Wielkiego święta… dla tego będziesz potrzebować satynowa wstążka albo lniana nić, a też karton. Zrób szablon w wyglądzie sylwetki jajka, królika albo ptaka niezbędnych rozmiarów i wytnij figury w których potem zrobisz otwory dziurkacz i przeciągnij wstążkę.

 • Jajka w dekorowanym słoiczku i papier-mache

Też możesz wykazać zdolność twórczą i stworzyć świetną kompozycje z jajek. Skorupę jajka kury albo przepiórki możesz pofarbować w ogólną barwę i umieścić do szklanego słoika, a górę – zamknąć parcianką i podwiązać koronką. Oprócz tego, z jajek można zrobić papier- mache, albo pomalować i dodając kwiatów, położyć do dekorowanego koszyczka albo świątecznego dania.

2

Drzewa Wielkanocne

Oczywiście niezbędnym atrybutem ozdobień wiosennych są świeże wiosenne kwiaty. Postaraj się umieścić kwiaty do wazy w jednakowym ze świętem kolorze.

Jednak atrakcyjne gospodyni nie ograniczają się bukietem na stole: naśladując tradycje europejskie robią one bardzo ładne i niesamowite drzewa wielkanocne.

 1. Dla tego wystarczy kilka gałązek wierzby.
 2. Umieść ich do wazy i ozdób dekorowanymi jajkami albo pomalowaną skorupą.
 3. Też, świetną ideą ozdoby będą zabawki, poszyte własnoręcznie w kształcie sylwetki ptaków, królików, jajek albo kwiatów.
 4. Takie zabawki też można utworzyć z kartonu.
 5. Kup po 1 metru wstążek satynowych różnych kolorów i zawiąż na gałązkach kokardy.

Dla tego, żeby mieć podstawę dla drzewa – nie koniecznie wykorzystywać wierzbę, weź jakiekolwiek gałązki, które ci się podobają i które pozwalają powiesić na siebie ozdobę.

Ozdobić drzewo też można jajkami, które są zrobione ze słonego ciasta. Dla tego należy:

 1. Zrobić ciasto.
 2. Rozwałkować.
 3. Wyciąć kształtami różne figurki. Można zrobić szablon z papieru – i wyciąć. Też, można wyciąć okrągłe kształty, a potem rękami nadać wydłużony kształt.
 4. Nie zapominamy zrobić dziurkę dla wstążki.
 5. Wykładamy na twardą powierzchnie (deseczkę, rondel).
 6. Suszymy. Nie zapominamy przewracać. (Na wszystko zejdzie ci 2 dnia).
 7. Farbujemy. Suszymy.
 8. Ozdabiamy dodatkowo wstążkami, piórkami, perełkami.

 

3

Dekoratywne gniazdo i koszyczki na Wielkanoc

Ta idea nie tylko pomoże ozdobić swój dom, ale też będzie cudownym prezentem dla krewnych i bliskich. A szczególnie spodoba się dzieciom.

Dla utworzenia wielkanocnego koszyczka, będziesz potrzebować cienki karton. Ugnij kartkę owalem albo prostokątem, to zależy od twego gustu, i zamocuj ją. Dla dna i rączki możesz wykorzystać ten sam materiał. Środek koszyczka pokryj naturalną tkaniną, żółtą koronką albo parcianką, a wewnątrz połóż czekoladowe jajka albo herbatniki, figurki ptaków, królików, motylków i wszystko co podpowie twoja wyobraźnia. Możesz też przygotować wielkanocne pocztówki z najlepszymi życzeniami dla swoich bliskich i krewnych.

Też możesz wykorzystać jako podstawę – klasyczne robione z winorośli koszyki, ozdobić ich można wstążkami i koronką. Świetnym pomocnikiem będzie klej pistolet.

Dla utworzenia gniazda wykorzystaj jakikolwiek materiał naturalny: gałązki, słomę, mech, pióra.

4

Wianek Wielkanocny

Kilka miesięcy temu zdjęliście z drzwi wejściowych Bożenarodzeniowy wianek i schowaliście go do przyszłego roku. Akurat przyszedł czas stwarzać wianek wielkanocny! Możesz wykorzystać już zrobiony karkas, kupiony z sklepie dekoru, a też jakiekolwiek gałązki.

 1. Po prostu ugnij ich i zamocuj za pomocy drutu albo wstążki.
 2. Ozdobić taki wianek można figurkami woskowymi jajek jednego lub różnych rozmiarów, kwiatami, zabawkami, kartonu, balonami z winorośli, piórami, kokardami ze wstążek jednolitego lub różnokolorowego zabarwienia, parcianką, koronkami, kłębkami nici, sizalem, gałązkami niestandardowego kształtu i sztucznymi lianami. Wykaż wyobraźnie, nie dotrzymuj się zasad, zrób swój unikatowy wianek! Uwierz, jeśli będziesz robić to z miłością, twoja ozdoba wyjdzie bajkowo ładną.

Wianek wielkanocny

5

Ozdabiamy świąteczny stół

Kiedy twój dom już czysty, i każdy kącik odczuł dotknięcie twoich rąk razem z ozdobą wielkanocną, przychodzi czas ozdabiać świąteczny stół. Tyle czasu straciłeś, żeby przygotować najsmaczniejsze i najbardziej oryginalne dania, to teraz musisz zaprezentować ich krewnym i bliskim na ładnie ozdobionym stole.

Podstawowe symbole powiązane z Zmartwychwstaniem, nie są to tylko pieczywo i jajka, ale też domowe ptaki (kurczaki, kaczki, gęsie), koszyczki, świece, pióra, żywe i sztuczne kwiaty, gniazda, gałązki drzew, a też wianki wielkanocne.

Stół wielkanocny można ozdobić figurkami kurczaków z gniazdami i jajkami. Też nie złym pomysłem będzie kura po środku stołu, wycięta z kartonu albo kartki dykty, takiego ptaka można przymocować do wazy z kwiatami.

Świetnie po wiosennemu jaskrawo, wyglądają papierowe kwiaty, do każdej rośliny można włożyć jajko, wtedy element ozdoby będzie nierozłącznie związany z Wielkanocą.

Żywe kwiaty można położyć do malutkiej szklanki albo kieliszki, które można schować w papierowych woreczkach. Po środku stołu rozmieść duży bukiet z wiosennych kwiatów w wazie albo plecionym koszyczku, a malutką pojemność umieść po kilku analogicznych kwiatków, a rozmieścić woreczki można około każdego talerzyka.

Uwierz, gościom i członkom rodziny będzie bardzo przyjemnie, oprócz tego, będzie to wyglądać świątecznie i niezwykle.

Też niezwykłym ozdobieniem wielkanocnego stołu mogą stać ozdobione kremanki z szerokim płaskim dnem. Połóż na niego trochę sizali, a na górze ustaw kurczaka z jajkami. Taką ozdobę rozmieść na obu końcach stołu.

Kup lniane albo papierowe serwetki z ładnym wielkanocnym nadrukiem. Też naczynie stołowe można zawiązać koronkową wstążką albo grubą lnianą nicią i przywiązać malutką zabawkę.

Ładnie ozdobić stół na te wielkie święto uda się ci za pomocy świec. Można wykorzystać klasyczne świeczniki, albo wziąć zwykłe szklanki albo kieliszki. I świecy nie koniecznie kupować długie: oddaj przewagę jajko podobnym, cylindrycznym albo w kształcie kuli.

Głównie, żeby wszystkie ozdoby łączyły się między sobą według stylu i koloru, wtedy całe ozdobienie będzie wyglądać harmonijnie i stylowo.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.