Jak zrobić paznokcie ładnymi

Ładne paznokcie jest oznaką zdrowia, szczególnie u kobiet. Każdej Pani przyjemnie być właścicielką ładnych i zdrowych paznokci, ale częste wykorzystanie lakieru bez procedur pielęgnacyjnych psuje kolor paznokci – po porostu robią się żółte, a sprawy domowe osłabiają płytki paznokciowe, przez stały kontakt z wodą, środkami czystości, ze znaczną częścią prawdopodobieństwa, paznokcie mogą zacząć się płatkować. Żeby paznokcie zawsze wyglądały zadbanymi i były białymi, długimi i mocnymi warto o nich często dbać.

Będziesz potrzebować:
1

Białe paznokcie

Istnieje dużo sposobów, które pomogą zrobić paznokcie białymi:

  • Efektywny olej rycynowy. Smaruj tym olejkiem paznokcie każdego wieczora. Oprócz tego, że olejek pomaga wybielić paznokcie, on robi skórki miękkimi.
  • Często, właśnie, aceton zostawia żółty odcień na paznokciach. Dlatego kupujcie bezacetonowy zmywacz do paznokci.
  • Pomoże też wybielić paznokcie w warunkach domowych specjalny ołówek.
  • Sok cytrusowych. Jeżeli nacierać paznokcie świeżym sokiem cytryny, to za jakiś czas zrobią się na 2-3 odcieni bielsze. Można zmieszać sok cytryny z kropelkami oleju oliwy, który intensywnie nawilża paznokcie.

Białe paznokcie.

  • Dobra maseczka dla paznokci: olej jojoba (1 łyżeczka), sok cytryny i 2- 3 kropelki oleju ylang-ylang. Otrzymaną mieszankę nanieść na paznokcie na 20 minut przy pomocy płatka kosmetycznego, a potem zmyć. Też można zmieszać różową wodę, glicerynę i 3% wodę utlenioną. Jak wariant można spróbować gęstą pastę z wody utlenionej i soli.
  • Wannę z wywaru ze stokrotki lub z soli morskiej można robić po kolei. Połączenie takich kąpiel dla paznokci z maseczkami i smarowaniem sokiem cytryny wzmocni efekt.

Białe paznokcie.

Oprócz wszystkiego wyżej przeliczanego istnieją linię profesjonalnych kosmetycznych środków, które pomogą wybielić paznokci.

2

Mocne paznokcie

Żeby zrobić paznokcie grubsze i mocniejsze trzeba im zabezpieczyć dostateczną ilość ,,materiałów budowlanych’’.

Mocne paznokcie.
Z procedur kosmetycznych pomogą kąpiel olejkowa (40- 45 stopni) lub kąpiel w soli morskiej. Zastosowanie w celach leczniczych ma trwać około 10 dni, dla profilaktyki wystarczy jednego razu na tydzień.

Mocne paznokcie.

Musisz wiedzieć, że paznokcie nie mogą być cały czas pod warstwą lakieru, oraz robić manicure częściej niż raz w 14-17 dni nie polecamy.

3

Zasady dla prawidłowego zrostu paznokci

Paznokcie muszą być zawsze akuratne, bez zadziorów, nierówności i ostrych kątów. Dlatego trzeba ich prawidłowo polerować i piłować drobnoziarnistym pilniczkiem, poruszając się od brzegów do środka, żeby nie uszkodzić strukturę paznokcia. Zrobić paznokcie długimi – tyko jedna strona medali. Ważnym jest wiedzieć, jak uchronić ich zdrowie i potrafić utrzymać go.

Zasady dla prawidłowego zrostu paznokci.

Od różnorodnego i pełnego odżywiania akurat zależy piękność paznokci. Na przykład, witamin A i B, jod niezbędne dla zrostu i wzmocnienia paznokci. Silikon i wapień ważne dla ich elastyczności i twardości, a siarka jest niezbędną dla utworzenia bezpośrednio paznokcia.

Zasady dla prawidłowego zrostu paznokci.

Chociaż jeden miesiąc w roku, pazurkom trzeba dawać ,,urlop od lakierów’’. W tym okresie dobrze by było zrobić wanny z soli morskiej z dodaniem kropelki jodu. Świetnie to wzmacnia płytki paznokciowe. O tym, jak prawidłowo przyspieszyć zrost paznokci dowiedzieć się lżej – głównie systematycznie wykonywać przepisy i dbać o paznokciach i rękach codziennie, a dla niektórych to robić o wiele trudniej.

Zasady dla prawidłowego zrostu paznokci.

Ciekawostką jest to, że zimą paznokcie rosną wolniej, niż latem. A u mężczyzn paznokcie rosną szybciej, niż u kobiet. Przedłużyć paznokcie pomoże złudzenie optyczne: paznokcie pomalowane ciemnym lakierem z wąskimi nie pomalowanymi kreskami na bokach, wydają się dłuższe. Powierzchnie takiego manicure codziennie maluj bezbarwnym lakierem.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.