Jak zrobić paznokcie poprawnej formy

To tylko na pierwszy pogląd się wydaje, że manicure – to łatwo. Ale na prawdę, jest to odpowiedzialna i kłopotliwa praca. Nawet, jeżeli śledzisz za ostatnimi trendami mody, nie zawsze wychodzi oczekiwany rezultat. Żeby manicure był ozdobą twoich rąk, musisz wiedzieć co ci dokładnie pasuje. Na początek ustalimy, jak prawidłowo zrobić kształt twoim paznokciom. Ważnym elementem, który odpowiada za piękność twoich rąk, jest kształt paznokci. Właśnie prawidłowo dobrany kształt paznokci pomoże poprawić niektóre wady – na przykład, nadmierną chudość rąk lub odwrotnie – pulchność.

Będziesz potrzebować:
1

Tu masz kilka rad, jak prawidłowo wybrać formę paznokciom

Właścicielom cienkich paluszków trzeba zrezygnować z długich i ostrych paznokci. Z takim kształtem twoje ręce będą się wydawać suchymi i wyczerpanymi. W tej sytuacji trzeba zrobić paznokcie średniej długości, owalnego kształtu. Wtedy twoje ręce będą wyglądały pięknie i zgrabnie. Też fajnie będą wyglądać na delikatnych rękach trochę kwadratowe paznokcie. Wizualnie taka forma paznokci skrywa nadmierną chudość.

Jak prawidłowo wybrać formę paznokciom.

Jeśli masz pulchne ręce i krótkie palce, idealnym wariantem dla ciebie będą owalne paznokcie trochę większe średniej długości. Nie warto eksperymentować z kwadratowymi paznokciami. One zrobią twoje ręce bardziej grube, a palce krótsze. Niewłaściwy będzie ostry kształt paznokci. On podkreśli twoje wady, zamiast tego, żeby je skryć. I będziesz wyglądać niedorzecznie. Lepiej zrobić akuratny manicure na krótkie paznokcie.

Tu masz kilka rad, jak prawidłowo wybrać formę paznokciom.

  1. Jak nadać paznokciom prawidłowego kształtu? Dla tego będzie ci potrzebny dobry pomocnik – pilniczek do paznokci. Zapomnij o metalowych pilniczkach – zostały się one w przeszłości. Zamiast ich pojawiły się pilniczki z nowoczesnych materiałów – ceramiczne, szklane i szmerglowe. Oprócz tego, że są one o wiele wygodniejsze metalowych, ich główną zaletą jest to, że podczas piłowania one nie niszczą płytki paznokciowe, co zapobiega płatkowaniu paznokci.

Tu masz kilka rad, jak prawidłowo wybrać formę paznokciom.

  1. Chyba nie trzeba przypominać, że pilniczek ma być na stale w czystości. Regularnie oczyszczaj go i chroń od wilgoci, jeżeli regularnie robisz manicure w domu, a nie w salonie, to musisz przestrzegać zasady higieniczne.
  2. Żeby zrobić ładną formę paznokci, staraj się unikać podczas piłowania chaotycznych ruchów. Może to doprowadzić do tego, że płytki paznokciowe zaczną się płatkować. Staraj się prowadzić pilniczek w jednym kierunku.
2

Jak zrobić paznokcie kształtu kwadratowego

  1. Taka forma paznokci jest idealnym wariantem dla codziennego manicure. Pierwsze, co masz zrobić – usunąć płatkiem kosmetycznym resztki starego lakieru, tym samym odtłuścisz powierzchnie paznokcia.

Jak zrobić paznokcie kształtu kwadratowego?

  1. W niewielką miseczkę nalej cieplej wody i dodaj troszkę mydła w płynie( to doprowadzi do szybkiego zmiękczania paznokcia i skórek). Opuść ręce w wodę na 10 minut. Potem, delikatnie wycieraj ręce ręcznikiem. Jeśli nie robisz manicure cięty, to możesz zaczynać polerować płytki paznokciowe.
  2. Żeby zrobić paznokcie kwadratowe, trzeba odciąć końcówkę paznokcia na potrzebną długość, formując prostą linię. A teraz pilniczkiem w jednym kierunku akuratnie piłuj krawędź paznokcia, robiąc go gładkim. Zacząć trzeba z centrum paznokcia. Potem przejdź na krawędzi, żeby sformować nieduże zagięcie.
  3. Po tym jak, odetniesz i skończysz piłować pilniczkiem wszystkie paznokcie, wymyj ręce w czystej wodzie. Twoje kwadratowe paznokcie są gotowe! Można nanieść kolorowy lub bezbarwny lakier.

Jak zrobić paznokcie kształtu kwadratowego?

Jeżeli chcesz utrzymać manicure na dłuższy czas, dbaj o paznokcie regularnie. Nie zapominaj nawilżać skórę około paznokci specjalnymi kremami i masłami. Piłuj paznokcie raz na tydzień, żeby utrzymywać potrzebny kształt. Bądź piękną!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.