Jak zrobić peeling dla twarzy w warunkach domowych: naturalne przepisy

Każda dziewczyna i kobieta, która dba o sobie, wie, że oprócz codziennego umywania się rano i wieczorem, skóra jej ładnej twarzy potrzebuje dodatkowe dbanie. Wśród mnóstwa balsamów, pianek dla twarzy, płynów dla skóry twarzy, szczególne miejsce zajmują pilingi. Te środki kosmetyczne świetnie dają radę z obraną skórą, nawilżają i głęboko oczyszczają pory, pozbawiając ślicznotek od tak zwanych ‘’czarnych kropek’’.

Na dzień dzisiejszy jakakolwiek przedstawicielka pięknej połowy może kupić piling jakiegokolwiek producenta, marki, składu w sklepie i też w aptece. Ale nie będzie gorszy piling dla twarzy, zrobiony własnoręcznie w warunkach domowych. Taki środek nie tylko cię przyjemnie podziwi, ponieważ gotują go z produktów, które praktycznie zawsze są w domu, i będą korzystne właśnie dla twej twarzy.

Więc przygotowaliśmy kilka sprawdzonych przepisów pilingu dla twojej skóry, dlatego może wybrać, który właśnie dla ciebie będzie pasować.

1

Peelingi z kawy

Piling przygotowany z kawy, uważa się najtańszym – ponieważ będzie potrzebować tylko fusy po wypitej kawie. O nieskończonej korzyści kawy w oczyszczeniu twarzy można pisać oddzielny artykuł, ponieważ udowodniony fakt: kawa jest świetnym środkiem profilaktycznym od raka skóry.

Oprócz tego, podrobione ziarna kawy świetnie dają radę z oczyszczeniem i tonizowaniem skóry twarzy, też nie warto zapominać, że kawa – mocny antyoksydant.

Najbardziej prostym wariantem pilingu z kawy jest już wspomniane fusy po kawie. Nanieś parzone fusy na twarz i potrzymaj je około 4-5 minut. Zatem zmyj wodą. Nawet po pierwszym zastosowaniu odczujesz efekt. Świetny piling dla suchej skóry wyjdzie ze śmietany.

Przepis na piling:

 • Fusy po kawie 2 łyżeczki
 • Śmietana 1 łyżeczka

Na dwie łyżeczki fusów po kawie dodaj 1 łyżeczkę śmietany. Miękkimi ruchami palców posmaruj skórę twarzy i poczekaj 3-6 minut. Ten środek fajnie nawilża i oczyszcza suchą skórę twarzy.

Te pilingi, jak już domyśliliście, jednorazowe, ponieważ z jednej wypitej kawy wyjdzie jedna dawka pilingu.

Żeby mieć możliwość cieszyć skórę twarzy pilingiem z kawy, przy tym nie parząc każdego razu napój, proponujemy następujący przepis środku kosmetycznego dla twarzy, przygotowanego z kawy.

Przepis na piling:

 • Ziarna kawy podrobione 3 łyżki
 • Olej oliwkowy 3 łyżki

Zmieszaj podrobione ziarna kawy z olejem oliwkowym. Otrzymaną mieszankę chroń z czystej pojemności w lodówce.Pilingi z kawy

2

Peelingi z płatków owsianych

Jeszcze jedna niezmienna rzecz w arsenale pięknej kobiety – piling z płatków owsianych. Oprócz tego, że one świetnie oczyszczają skórę, ten środek kosmetyczny nawilża i robi skórę twarzy łagodną.

Przepis na piling:

 • Płatki owsiane 4 łyżeczki
 • Twaróg 2 łyżeczki
 • Fresh cytryny 1 łyżeczk

Zmieszaj składniki. Otrzymaną mieszankę równomiernie nanieś na twarz, masując palcami. Zostaw maskę na około 13-15 minut, po czym umyj się chłodną wodą.

Żeby skóra twarzy nie byłą ozdobiona trądzikami i innymi krostkami, przygotuj piling według takiego przepisu.

Przepis na piling:

 • Płatki owsiane 1 łyżka
 • Skórka cytryny 1 łyżka
 • Migdał 1 łyżka

W jednakowych proporcjach zmieszaj podrobione płatki owsiane, tarta na tartce skórkę cytryny i podrobiony migdał. Otrzymaną mieszankę można wykorzystać dużo razy, jeśli chronić w lodówce. Dla jej wykorzystania po prostu dodaj kilka kropel czystej wody, żeby utworzyła się pasta i nanieś na twarz na 7-8 minut. Po minięciu czasu akuratnie usuń piling i umyj skórę.

Kilka podobnych procedur – i skóra twojej twarzy będzie łagodna i czysta, jak u niemowlątka. Uwierz, że dotykać swojej twarzy będzie o wiele przyjemniej.Pilingi z płatków owsianych

3

Peelingi z czekolady

Oprócz tego, że brzmi to bardzo smacznie, podobne środki kosmetyczne nawilżają skórę, a też robią bardziej świeżą na wygląd i przyjemną na dotyk.

Niezbędne składniki:

 • Czekolada 20 g
 • Płatki owsiane 1-2 łyżki
 • Miód 1-2 łyżki

Pierwszy przepis pilingu z czekolady: należy roztopić czekoladę, po czym dodać do masy płatki i miód. Zmieszaj składniki, a potem dodaj 1-2 łyżki wody i znowu zmieszaj. Konsystencja pilingu musi wyjść, jako gęsta śmietana.

Kiedy środek ostygnie, nanieś środek na czystą twarz i otrzymaj około 10 minut, dalej usuń piling i oczyść skórę chłodną wodą. Wynik cię przyjemnie podziwi, już po pierwszej procedurze.

Dla szczególnie delikatnej skóry idealnym będzie drugi przepis pilingu czekoladowego. Dla przygotowania pilingu według tego przepisu są niezbędne:

 • Czekolada 40 g
 • Śmietanka 2 łyżki
 • Sól 1 łyżeczka

Do topionej czekolady dodaj 2 łyżki tłustej śmietanki i 1 łyżeczkę gruboziarnistej soli. Dokładnie zmieszaj i pozwól mieszance otrzymać temperaturę pokojową. Kiedy to będzie zrobione, możesz śmiało nanosić na skórę i zostaw na 5 minut. Po tym oczyść twarz.Pilingi z czekolady

4

Peeling z cytrusów

Pilingi przygotowane ze skórki cytryny i pomarańczy dawno korzysta się popularnością, wśród tych, kto lubi dbać o skórę.

Przepis:

 • Skórka cytryny 1 łyżka
 • Skórka pomarańczy 1 łyżka
 • Mleko 2 łyżki

Według tej porady, zmieszaj dobre wysuszoną, podrobioną skórkę obu owoców i dodaj mleko. Otrzymaną mieszankę należy nanosić na twarz 3 razy w tygodniu. Skóra twojej twarzy będzie wyglądać o wiele zdrowiej.Piling z cytrusów

5

Peeling z migdała

Bardzie zauważalny wynik od zastosowania tego pilingu będzie na suchej i delikatnej skórze: ona będzie wyglądać bardziej zdrową i zadbaną.

Przepis:

 • Migdał 1 łyżka
 • Olej oliwkowy 1 łyżka
 • Miód 1 łyżka

Dla przygotowania tego tonizującego i nawilżającego środka dla twarzy, należy umieścić do czystej pojemności w równych ilościach podrobiony migdał, olej oliwkowy i miód. Zatem należy zmieszać wszystkie składniki, i trochę masując nanieść na czystą skórę twarzy. Po 8-10 minutach zmyć maskę chłodną wodą.Piling z migdałaJeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.