Jak zrobić salto w przód i w tył

Z czym dokładnie można kojarzyć pojęcie ”akrobatyka”? Dla jednych jest to takie akrobatyczne wyczyny, jak stanięcie na jednej ręce, dla drugich – trudny przewrót do tylu, dla trzecich – przewrót z obrotem na 180 stopni, dla czwartych – przewrót w powietrzu w tył lub w przód na 360 stopni. Innymi słowami – salto. Oprócz akrobatyki, też one jest podstawą dla break dance – popularnej różnorodności tańców. Salto – jest to bardzo interesujący i efektywny trik. I jesteśmy pewni, że nie znajdzie się osoby, która by nie chciała umieć robić salto. Dzisiaj pogadamy o tym, jak nauczyć się robić salto do tyłu i do przodu.
Są mnóstwo różnorodności tego wyczynu – salto do przodu, salto do tyłu, boczne salto, arabskie salto, salto od ściany, piruet. Ale chcemy opowieść o dwóch najbardziej powszechnych i głównych rodzajach.

Będziesz potrzebować:
1

Jak wykonać salto do tyłu

Zaczniemy z salta tylnego. Najpierw musimy zapamiętać, że wykonywać ten trik, będąc fizycznie nie przygotowanym, bardzo niebezpiecznie. Jeśli twoja forma jest słaba, to najpierw musisz zacząć trenować nogi. Pomoże ci w tym skakanka. Jeżeli nie masz tego sprzętu, wtedy możesz biegać lub skakać na stale. Staraj się w tym rozwijać się, za każdym razem zwiększaj odległość trasy dla biegu i wysokość skoków.

Jak wykonać salto do tyłu?
Jeszcze jedne efektywne ćwiczenie – skoki z prostymi rękami. Żeby to wykonać musisz stanąć prosto i zginając kolana skoczyć do góry z wyciągniętymi rękami przeciągając za nimi swoje ciało. Ląduj się na palce, spręż się, odpychaj się i ląduj się – wszystko to pomoże mięśniom i sile nóg. Jeżeli coś ci nie wychodzi, zwróć się do osób, które na tym się znają. Trzeba, żeby ktoś patrzył na ciebie ze strony!

Jak wykonać salto do tyłu?
Po kilku rozgrzewkach, możesz położyć na podłogę maty, potem próbować przewracać się na nich. W taki sposób dodasz sobie dodatkowej gibkości. Jeśli przygotowanie było udane – można próbować robić salto w tył.

Musisz zapamiętać następujące:

  • Przyjmij prawidłową początkową pozycję – schowaj ręce troszkę do tyłu, a nogi mają być ugięte w kolanach.
  • Odepchnij się od podłogi, zrób gwałtowne machnięcie rękami do tyłu.
  • Zgrupuj nogi, przyciskając ich do ciała, utrzymując ich rękami.
  • W momencie przewrotu ciało musi trochę się wyrównać.
  • Po przewrocie, ugnij nogi, żeby uniknąć traum.

Teraz to samo, tylko w wyglądzie nagranej lekcji.

2

Jak zrobić salto do przodu

Żeby nauczyć się robić salto do przodu, musisz wykonać kilka potrzebnych ćwiczeń na nogi, o których już było mówiono wcześniej. Najbardziej wygodnie zrobić salto do przodu w biegu. Przed tym, jak odepchnąć się, unieś ręce do góry. Podczas pchnięcia, zawieś ręce, wykonując grupowanie. Kiedy jesteś w powietrzu, bardzo ważne maksymalnie zgrupować i podnieść kolana do barek. Tak samo trzeba utrzymywać brodę blisko do klatki piersiowej, utrzymując kolana w różnych stronach. Trzeba to zrobić w celu uniknięcia uszkodzenia i urazów ciała podczas wylądowania.

Jak zrobić salto do przodu? Musimy rozpatrzyć wszystko krok po kroku:

  • Przygotuj maty.
  • Nabierz szybkiego startu.
  • Podczas skoku wyciągnij ręce, odpychają nogi z maksymalną siłą.
  • Wykonaj przewrót i akuratnie wyląduj na ziemie.

Jak zrobić salto do przodu?

Jasne, że w pierwszy dzień treningu zrobić tego się nie uda. Tym bardziej, jeśli nigdy nie chodziłeś do siłowni. Ale zawsze jest czas uzupełnić braki. I jeżeli nie jesteś bojaźliwym i zawsze idziesz do swojego celu, to na pewno ze wszystkim sobie poradzisz.

Naucz się kontrolować swoje ciało i rozwijaj koordynację. W tym ci pomogą stałe ćwiczenia, co najmniej 30-50 minut dziennie.

Jeśli chcesz wykonać salto tylko z ciekawości – możesz nawet nie zaczynać. Chociaż, możesz zmarnować swój czas, ale nie wykluczaj możliwości, że okażesz się w szpitalu. Przystąp do tej sprawy na poważnie. Nie dajesz rady samodzielnie? Żadnej problemy, znajdź sobie dobrego trenera, który będzie cię motywować. I oczywiście, że kiedy uczysz się robić salto do przodu lub do tyłu, musisz mieć ogromną chęć. Życzymy zwycięstw i nowych osiągnięć na drodze życiowej!Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

5 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.