Jak zrozumieć psychologię męską: porady dla kobiet

Jak zrozumieć psychologię męską? Jeden z najważniejszych i niewyjaśnionych pytań nowoczesności, jeszcze z przeszłości. Mężczyźni i kobiety zawsze starają się pojąć siebie na wzajem, żeby stać bliżej, rozumieć się bez kłótni, konfliktów. Nie istnieje w przyrodzie książek i encyklopedii, gdzie by wyraźnie po punktom było opisano, co odbywa się w głowie mężczyzny, czego chce mężczyzna i jak mu to dać. Są pewne odpowiedzi na te pytania, ale jeszcze żadna kobieta nie potrafiła do końca pojąć mężczyznę. W sumie, tak samo jak i mężczyźnie, do końca jeszcze nie udało się pojąć kobietę.

Głównym między płciami jest sposób odbierania informacji ze światu otaczającego i jej przeróbki:

  • Kobieta odnosi się do światu uczuciowo, kieruje się intuicją i energią wewnętrzną.
  • Mężczyzna, jest logikiem, odnosi się do światu z punktu widzenia działania i skuteczności. Męski obraz świata bardziej szeroki, niż żeński.

To potwierdza ten fakt, że mężczyźni rzadko zwracają uwagę na drobiazgi takie jak, rozrzucanie skarpetek i brudu na podłodze, w ten czas, jak kobieta może oszaleć przez nieumyty talerzyk po kolacji.

Zadanie mężczyzn we wszystkie czasy – zabezpieczyć swoją kobietę jedzeniem, to znaczy zabić mamuta. Zadanie kobiety – przywitać radośnie mężczyznę z mamutem, podziwić się nim, przytulić, ugotować mamuta na ogniu, rozdzielić między wszystkimi członkami rodziny i schować to co zostało na następny raz.

W taki sposób cele mężczyzny całkiem konkretne i globalne, żeńskie pytania – jest to taktyczne zadania, które potrzebują konkretyzmu i cierpliwości.

Jesteśmy różni, przez swoje osobliwości przyrodnie i często nie rozumiemy się, nie dlatego, że nie chcemy, a dlatego, że nasz mózg jest zaprogramowany na wykonanie różnych za sensem zadań. Dlatego, niewyrozumiałość między mężczyzną i kobietą – jest to normalnie. Głównie konstruktywnie radzić sobie z nim, i nie robić zwykły konflikt tragedią światową. W tym pomogą ci następujące porady.

1

Chcę cię pojąć

Często podświadomą przyczyną mnóstwa konfliktów i niewyrozumiałości między kobietą i mężczyzną jest pozycja partnera, odpowiednie której druga połówka nie chce go rozumieć. Niby specjalnie. Kobieta już spokojnie wytłumaczyła albo poprosiła, i skandal organizowała, i trzy dni milczała, a mężczyzna nie rozumie, co ona chce od niego. Przy tym, kobieta twardo przekonana, że mężczyzna robi to świadomie, żeby ją obrazić albo wyjawić nie szacunek. Ale nie jest to tak. Mężczyzna na prawdę może nie rozumieć argumentów kobiety albo jej zachowania po prostu dlatego, że on inny i myśli po innemu, niż ona.

Dlatego, przed tym, jak robić winnym mężczyznę w czerstwości, spróbuj powiedzieć mu wyraz: „Chcę cię zrozumieć”.

Jest to magiczny wyraz, który działa na każdego mężczyznę. Po nim on postara się ci wytłumaczyć niewytłumaczone, nawet jeśli jest zmęczony.

Chcę cię pojąć

„Chcę cię zrozumieć” – jest to słowa, znaczenie których: „Jestem zmęczona przez niewyrozumiałość między nami, ale kocham cię i nasz związek o wiele ważniejszy naszego problemu”.

2

Nie udowadniaj swoją intelektualną doskonałość

Ważnym momentem w stosunkach z mężczyzną jest mądrość kobiety. Często mylimy ją z rozumem i domyślnością, z intelektem kobiety. Mądrość polega w innym. W tym, żeby znając prawdę, która zafiksowana w encyklopedii światowej, zgodzić się z punktem widzenia mężczyzny i w taki sposób zrobić mu przyjemnie. Bardzo cienko po kobiecemu. Mężczyźni bardzo nie lubią doskonałości kobiety, szczególnie w pytaniach intelektualnych. Żyjemy w 21 stuleciu znajomości i możliwości, gdzie większość kobiet są mądrzejsze od mężczyzn.ale przyroda mężczyzn nie pozwala im z tą pozycją spraw się zgadzać. Żeby wykonać podstawowe zadanie – przynieść jedzenie do domu – trzeba być mądrym i zręcznym. Jeśli mężczyzna siebie takim nie odczuwa razem z kobietą, pojawia się pytanie czy są potrzebny taki związek z kobietą.


Dlatego, nie udowodniaj swój rozum i wykształcenie. Mężczyzna cię kocha i ceni nie za to.

3

Usłyszałam, że...

Świetnym ćwiczeniem dla rozwoju wyrozumiałości między kobietą i mężczyzną jest werbalny akcent podczas ustalenie czegokolwiek na tym, co usłyszałaś od partnera. Na przykład, twój mężczyzna mówi o czymś. Poczekaj aż skończy i powiedz: „Usłyszałam, że…” I przemów to, co na prawdę tylko co usłyszałaś. Potem zamieńcie się rolami. Takie trenowanie pozwoli w wyniku zobaczyć i usłyszeć mnóstwo z tego, co w rozmowie zazwyczaj zostaje się poza uwagą.

 Usłyszałam, że...

To pozwoli pozbyć się od niedopowiedzeń, w swoją kolej, bardzo zbliża mężczyznę i kobietę nawet w sytuacji konfliktowej.

4

Podziwiaj się mężczyzną

Jest to główna zasada. Podziwianie dla mężczyzny – jest to „Kocham cię” dla kobiety. Mężczyzna zawsze zorientowany na osiągnięciach, tak założono przyrodą. Ale dla skutecznych osiągnięć, dla prawidłowości motywacji, mężczyźnie potrzebna kobieta, dla której on będzie starać się zrobić więcej. Pozycja kobiety jest tu kluczowa, ponieważ twoje podziwy i zachwycające wyrazy mogą skierować mężczyznę w stronę sukcesów.

Podziwiaj się mężczyzną

Jeśli w żaden sposób nie przejawiasz swój stosunek do tego, co mężczyzna robi dla ciebie, niech nawet drobiazgi, wtedy u niego znika motywacja w pragnieniu w ogóle robić cokolwiek. W wyniku kobieta zostanie niczym.

5

Zwróćcie się do psychologa rodzinnego

Jeśli niewyrozumiałość w parze na tyle ogromna, że wyższe porady nie pomagają, wtedy warto zwrócić się za pomocą do psychologa. Doświadczony psycholog rodzinny pomoże wyjaśnić przyczynę trudności i pokaże warianty wyjścia z tej trudnej sytuacji.

Nie pozwalaj, żeby stosunki były niekontrolowane. Jeśli jest miłość i chęć być razem, wtedy jakakolwiek niewyrozumiałość można pokonać.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

1 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.