Jak zwiększyć szybkość myślenia: praktyczne rekomendacje

Bez wątpienia, działalność mózgowa ustala całe nasze istnienie. Śpimy, cieszymy się, jemy dzięki prace naszego mózgu. Mózg posyła polecenia, które nasze ciało fizyczne realizuje w wyglądzie działalności albo reakcji ciała albo myślenia. Odpowiednie, dzięki tym sygnałom wykazujemy siebie w świecie wewnętrznym na różnych poziomach: cielesnym, socjalnym, emocjonalnie-kognitywnym, duchownym.

Żeby rozwijać pracę mózgu należy trenować wszystkie jego procesy dla ulepszenia jego pracy. Dlatego proste w wykonaniu porady i ćwiczenia pomogą rozwijać szybkość myślenia, co pozwoli ci cieszyć się życiem, rozumieć i pogłębiać się w połączenia między przyczynami i konsekwencjami.

1

Dotrzymuj się reżymu dnia

Dokładne dotrzymywania reżymu dnia pozwala naszemu mózgu funkcjonować maksymalnie skutecznie. Codzienne działania pomagają mózgu w ciągu dnia naprężać się i relaksować.

Prawidłowa i częsta zmiana naprężenia i relaksacji aktywności mózgowej pomaga ulepszyć jakość procesów myślenia, przyspieszyć przyjęcia ważnych decyzji, znaleźć alternatywę i t.d.

Dotrzymuj się reżymu dnia

Mózgowa aktywność człowieka, który mocno się napręża swój mózg albo nadmiernie rozpręża, znaczące się zmniejsza i doprowadza do apatii, zniknięcia interesu do czegokolwiek i t.d.

2

Uprawiaj sport

Uprawiania sportu bardzo korzystne dla pracy mózgu.

Czym aktywniej człowiek wykazuje siebie fizycznie (trenowania na siłowni, indywidualne i kolektywne zajęcia), tym bardziej aktywna jest praca mózgu.

Uprawiaj sport

Dlatego, udzielaj czas swemu rozwoju fizycznemu! Ćwicz systematycznie. To pomoże polepszyć pamięć, podnieść skupienie uwagi.

3

Wykazuj ciekawość do życia

Znany fakt, że czym więcej naprężamy nasz mózg, tym skuteczniejsze on pracuje. Jest to osobliwy mięsień, który poddaje się ćwiczeniom. Zrób dla siebie zasadę. Codziennie staw sobie po 5 razy pytanie „Dlaczego?”:

  • Dlaczego zienia okrągła?
  • Dlaczego trawa zielona?
  • Dlaczego dzieci płaczą?

Odpowiedzieć na takie, banalne pytania, bardzo trudno. To potrzebuje trochę wysiłku i czasu. Otworzyć książkę, przeczytać potrzebny artykuł, poszukać jakąś informację w Internecie. W taki sposób uda się ci rozwinąć szybkość myślenia.

Dla rozwoju szybkości myślenia są niezbędne jedzenie: pomyśleć, dowiedzieć się, potwierdzić, przeprowadzić analizę i t.d.

Wykazuj ciekawość do życia

Rozwijaj siebie i interesuj się przestrzenią około was! Obszar znajomości, z którym pracujesz nie ma znaczenia. Głównie – stawić sobie zapytania.

I nie zapominaj zmieniać naprężenie i rozprężenie w pracy mózgu.

4

Prawidłowo się odżywiaj

Dotrzymywanie się reżymu odżywiania. Jego jakość – bardzo ważny czynnik w pracy mózgu.

Jedzenie roślinne z minimalną termiczną obróbką, mniej tłuszczów i cholesterolu, napojów alkoholowych – mają działanie nie tylko na odczucie aktywności wszystkiego organizmu, ale i na prace tych oddziałów głównego mózgu, które odpowiadają za pamięć.

Prawidłowo się odżywiaj

Jedz więcej owoców i warzyw, nietłuste mięso i rybę, pij więcej czystej wody i będzie to podstawą dal uporządkowania myśli, powiększenia szybkości przyjęcia decyzji.

5

Krzyżówki i zadania

Świetnym sposobem rozwoju myślenia jest wykorzystanie różnorodnych logicznych gier i zadań. Znaleźć ich w życiu teraźniejszym bardzo łatwo. I na jakikolwiek gust.

Rozpatrzenie krzyżówek też stymuluje rozwój mózgu, jak i zadania.

Krzyżówki i zadania

Istnieją specjalne nadrukowane albo internetowe zadania dla „mądrala”, gdzie możesz dobrać sobie zadanie dla jakiegokolwiek poziomu znajomości.

6

Rozwijaj małą motorykę

Rozwój myślenia jest bezpośrednio związane z rozwojem małej motoryki. Dlatego na dzień dzisiejszy w przedszkolach są bardzo popularne gry i twórczość z wykorzystaniem rąk.

Haftowanie, malowanie drobnych elementów rysunku – wszystkie te zajęcia są bardzo skuteczne.
7

Zmieniaj prowadzącą rękę

Bardzo korzystnym ćwiczeniem dla rozwoju myślenia i powiększenia jego szybkości jest zmiana ręki prowadzącej.

Jeśli prowadząca ręka prawa, spróbuj napisać pismo lewą ręką. I na odwrót.

Zmieniaj prowadzącą rękę

Najpierw będzie to trudno zrobić, ale za jakiś czas zauważysz wynik.

8

Pracuj nad mimiką twarzy

Znany fakt, że emocjonalne ludzie, którzy aktywnie wykorzystują mimikę twarzy, myślą szybciej.

Spróbuj porobić miny przed lustrem. Przedstaw złość, radość, smutek i t.d. rób to systematycznie i zauważysz wynik.

Pracuj nad mimiką twarzy

Masaż twarzy też skuteczny. On pomaga zdjąć zaciski z twarzy, co pozwoli wykorzystywać mimikę w procesie myślenia i przyśpieszy szybkość ostatniego.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

3 Tak Nie 1

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.