Uczymy się rysować baletnicę krok po kroku

Dużo dziewczynek marzą o tym, żeby być eleganckimi i zgrabnymi. ,,Wdzięku jak baletnica”- często słyszymy te wymarzone słowa. Możesz z łatwością pomóc, żeby twoja malutka księżniczka przeniknęła się niesamowitym światem baletu. Nawet jeżeli rysowanie nie jest twoim profilem , obrazki krok po kroku dadzą możliwość ułatwić zadanie dla ciebie i twojego dziecka. Nie ma sensu długo czekać, weź kartkę z ołówkiem i bez wątpliwości wyjdzie ci świetna baletnica.

Będziesz potrzebować:
1

Sukienka i nóżki baletnicy

Zaczynamy z ubrania. Tancerka ma być delikatną, dlatego nie śpieszcie się z rozmiarem. Ten kształt narysuj prawie po środku, potem dorysujemy ciało baletnicy.

Sukienka i nóżki baletnicy.

Sukienka ma być puszysta, ponieważ to jest charakterna cecha baletnicy, dlatego śmiało dorysowujemy jeszcze troszkę ubrania. Potem rysujemy nogi, tak, żeby wydawało się, niby tancerka się kręci na jednej nóżce. Nie zapomnij, że to jest baletnica, nóżki mają być cieniutkie, ale przesadzaj, dwie zwykłe proste kreski dziecku na pewno się nie spodobają.

23

2

Tułów tancerki

Tułów narysować łatwo. Przypomina on serduszko na górze i wydłużone do dołu. Nie zapomnij, że baletnicy mają bardzo ładną sylwetkę, mianowicie ,,talia osy’’.

Tułów tancerki.

3

Rękawa i szyja

Sukienkę uzupełnij pysznymi rękawami. Dzięki im będzie łatwiej narysować ręce. Rysuj rękawa nie bardzo duże, one mają odpowiadać tułowiu. Od rękawów zaczynaj rysować szyję, w miarę cienką i długą. Tylko nie przesadzaj, żeby nie wyszła ci szyja jak u bociana, będzie to wyglądało śmiesznie i dziwnie. Lepiej spróbować kilka raz, wtedy na pewno się uda.
Staraj się.

Rękawa i szyja.

4

Twarz baletnicy

Teraz musisz narysować twarz. Najpierw będzie to po prostu owal, ale nie zapominaj kogo rysujesz. Trzeba, żeby owal był proporcjonalny częściom ciała, nie może być bardzo dużym, ale również nie za małym. W środku owalu narysujemy oczy, nos i usta. Pamiętajcie o tym.

Twarz baletnicy.

5

Rysujemy ręce

Ręce u baletnicy cieniutkie. Starajcie się, żeby one były harmonijnie połączone z ciałem. Ponieważ mamy rękawa, nie musisz martwić się o barkach. To ułatwia zadanie i robi tancerkę ładniejszą. Próbuj!

Rysujemy ręce.

6

Włosy i fryzura baletnicy

Baletnicy zazwyczaj mają włosy zebrane w kok, jak pokazano na rysunku, ale nie musisz robić dokładnie tak samo, wymyślaj, może wyjdzie ci lepiej.

Włosy i fryzura baletnicy.

7

Twarz

Zostało nam się dorysować elementy twarzy – oczy, nos, usta. Wszystko musi wyglądać naturalnie. Musisz wykorzystać wszystkie swoje zdolności artystyczne i działać ostrożnie.

81

8

Dodamy jaskrawości

Skończyliśmy rysować baletnicę. Teraz dziecko może zamalować tancerkę na kolorowo. Doda to jaskrawości rysunku i będzie wyglądać to bardzo oryginalnie.

9

Kolaż: jak krok po kroku narysować baletnicę

Na rysunku przedstawiono od razu wszystkie etapy pracy. Możesz wydrukować i praktykować razem z dzieckiem.

Kolaż: jak krok po kroku narysować baletnicę

Wnioski

Wnioski

 

 Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

9 Tak Nie 2

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.