Jak złożyć bukiet własnoręcznie

Mnóstwo kolorów, różnorodne kształty, różne warianty złożenia i ozdobienia bukietów przedstawiają możliwość urzeczywistnić dowolną kompozycje. Przy tym absolutnie jakiekolwiek kwiaty mogą stać podstawą dla cudnego bukietu.

Tradycyjnie wyrabiają się bukiety według 2 systemów:

  • asymetryczny (wschodni),
  • symetryczny (zachodnioeuropejski).

W zachodnioeuropejskim wariancie stwarzają się bukiety: okrągłe, biedermeierowskie,przekątne i trójkątne, a w wariancie wschodnim – asymetryczne bukiety. Tu masz kilka porad, które pomogą zrobić bukiet własnymi rękami.

1

Zwróć uwagę na świeżość kwiatów

Oczywiście, chce się, że podarowany bukiet stanął długo. Dla tego należy, żeby żywe kwiaty w kompozycji były świeże (dla kwiatów wiosennych ta zasada na 100% odnosi się tulipanów). Najlepiej dla bukietu wybierać na pół otwarte kwiaty i pąki, a jeśli dla kompozycji trzeba będzie dodać pełnych, otwartych kwiatków – to w ilości minimalnej.

2

Wymyśl konstrukcje bukietu

Bukiet kwiatów na podstawie wymyślonej konstrukcji, która składa się z 3 parametrów: wysokości, szerokości, głębokości. To znaczy, że z samego początku trzeba mniej więcej ujawnić jakiego kształtu i z jakich kwiatów będzie bukiet.

3

Wybierz podstawę kompozycji

Niech dominantą bukietu będzie ciekawy albo jaskrawy kwiatek (ich może być i 2). Inne kwiatki, gałązki krzaków albo drzew muszą być dodatkami podkreślającymi do podstawowej rośliny. Bardzo dobrze na drugim planie wyglądają dzikie kwiaty.

4

Śledź za symetrią wzrokową

Jeśli bukiet będzie asymetryczny – należy go wzrokowo przeciwważyć. Na przykład, jeśli po środku albo na dole kompozycji dodać dużych albo ciemnych kwiatów, a jasne umieścić na górze – wyjdzie bardzo organicznie.
Należy zapamiętać zasadę: jasne kolory – wzrokowo robią kompozycję lekką, a ciemne – ciężką (analogicznie, jak duże pąki).

5

Utwórz bukiet w potrzebnych tonach

Nie wybieraj kwiaty nienaturalnych kolorów, na przykład granatowe, albo pomarańczowe, ponieważ wyglądają one wulgarnie. Żeby z nimi złożyć idealną kompozycję należy mieć delikatny smak i poczucie miary.

Kompozycje należy budować według pojęcia „ciepło” albo „chłodno”, wybierając albo ciepłe kolory (żółty, pomarańczowy, czerwony), albo chłodne (fioletowy, niebieski, granatowy). Też warto pamiętać, że kompozycja w ciepłych tonach bardzo wyraźna, a w chłodnych działa uspokajająca.

6

Trzymaj się rytmu kompozycji

Kolejkowanie kształtów, kwiatów i rozmiarów – jest to rytm kompozycji, bez niego bukiet wyjdzie statyczny i monotonny. Wszystkie części muszą dopełniać siebie nawzajem.

7

Kwiaty w doniczkach

Oddzielnie warto przypomnieć i o wariancie kwiatowej kompozycji w koszyczku – tutaj też można wykazać kreatywność w ozdobieniu. Ale warto pamiętać o zasadzie „złote połączenie” – wszystko, co nad koszyczkiem musi składać 5/8 kompozycji, a 3/8 – odpowiednie przypada na koszyczek.

Można też kupić żywy kwiatek, który nie zwiędnie po maksimum 2 tygodniach. Mnóstwo kobiet oddają przewagę właśnie takiemu prezentu – jak najbardziej racjonalnemu wkładaniu pieniądze. Kupując kwiaty w doniczkach, należy orientować się wyłącznie na gust teko, dla kogo są przeznaczone te kwiaty.

Wnioski

Wnioski

Najlepsze prezenty na jakiekolwiek święto – są to ładne bukiety! Oprócz tego, jeśli nie masz dużo kasy, nawet tanie kwiaty można połączyć w świetny bukiet, korzystając się wyobraźnią i pozytywnymi emocjami.Jeśli znalazłeś błąd w pisowni, powiadom nas, zaznaczając ten tekst i naciskając Ctrl+Enter.

Spodobała się instrukcja?

0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz

Podany adres e-mail już jest zarejestrowany. Skorzystaj z Formularza logowania lub wprowadź inny adres e-mail.

Podany login i/lub hasło są nieprawidłowe

Musisz być zalogowany aby móc komentować.